24 listopada i

Urocz. Chrystusa Króla Wszechświata – 24.XI.2019

1. Nowenna
W najbliższy piątek rozpoczniemy nowennę przygotowująca nas do uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP – 8 grudnia. Od piątku do niedzieli – modlitwy nowennowe podczas Mszy św. o g. 18.30; w adwencie, od 2 grudnia – podczas rorat o g. 6.30 rano. Zapraszamy. Kazania będzie głosił o. Proboszcz.
2. Rekolekcje adwentowe
W ostatnim dniu nowenny, w I Piątek – 6 grudnia, rozpoczniemy trzydniowe rekolekcje adwentowe. Kazania będzie głosił o. Krzysztof Świderek, gwardian klasztoru w Łodzi – Łagiewnikach.
3. Opłatek wigilijny
Łącznicy parafialni i br. Paweł, roznoszą opłatki wigilijne. Dziękujemy za ofiary na powstanie katolickiej szkoły podstawowej przy naszym klasztorze. Od następnej niedzieli, opłatki będziemy mogli nabyć przy kościele.
4. Krótkie informacje
· Zespół Deus Meus zaprasza na Andrzejki z Ks. Abp. Grzegorzem Rysiem. Wystąpi również Mietek Szcześniak, ks. Jakub Bartczak, Pospieszalscy, Daga Gregorowicz oraz Joszko Broda. Koncert odbędzie się 30 listopada o godz. 20.00 w kościele oo. Jezuitów.
· Medica – placówka służby zdrowia przy Zbaraskiej 11, zaprasza kobiety na bezpłatne, profilaktyczne badania w zakresie wczesnego wykrywania raka piersi, w najbliższy czwartek, 28 listopada.
· Wydział Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej serdecznie zaprasza młodzież do udziału w Europejskim Spotkaniu Młodych Taizé we Wrocławiu w dniach: 28 grudnia -1 stycznia. Zapisy do dnia 2 grudnia.
5. Zbiórki
W dzisiejszą niedzielę, są zbierane ofiary na siostry klaryski w Miedniewicach i Sitańcu k/Zamościa. Klaryski są drugim zakonem św. Franciszka i przez całe życie, za klauzurą, poświęciły się modlitwie. Naszą ofiarą wyrażamy wdzięczność za ich modlitwę i pomagamy w utrzymaniu.
6. Prasa katolicka
Z prasy katolickiej: w Gościu Niedzielnym – bezpłatny kalendarz ścienny na 2020 rok, ponadto polecamy: Niedzielę, Idziemy, Przewodnik Katolicki, Rycerza Niepokalanej, kartki świąteczne, kalendarze, dewocjonalia, zioła lecznicze i świece caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Czasopisma religijne po Mszach św. o g. 14.00 i 18.30, są dostępne w zakrystii.
7. Zmarli
W minionym tygodniu, z naszej parafii, odeszli do Pana: Teresa Sendkowska, l. 89, z Deotymy, Krystyna Gajdecka, l. 79, z KWP, Marianna Kuba, l. 82, z Felińskiego, Jan Kuśmierek, l. 88, ze Staffa i Tadeusz Cegliński, l. 74, z Wyższej. Wieczny odpoczynek …
REKOLEKCJE ADWENTOWE

6 – 8 GRUDNIA 2019