3 listopada 2019


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXXI Niedziela Zwykła – 03.XI.2019
1. Opłatek wigilijny
Od dzisiejszej niedzieli, na terenie naszej parafii, będą roznoszone, poświęcone dziś opłatki wigilijne, poprzez upoważnionych w imieniu parafii – łączników. Opłatek będzie roznosił także br. Paweł, który jest w naszym klasztorze od kilku tygodni. Chętni, którzy chcą pomóc w roznoszeniu opłatków, proszeni są o zgłoszenie się do kiosku. Ofiary, będą przeznaczone na adaptację pomieszczeń klasztornych na katolicką szkołę podstawową.
3. Wypominki
Przez cały miesiąc listopad, od jutra, czyli poniedziałku do piątku, o g. 18.00, będziemy się modlić za zmarłych, polecanych w wypominkach. Wypominki miesięczne i roczne, przyjmujemy w wejściu głównym kościoła oraz w kancelarii parafialnej.
4. Biuro Radia Maryja
Ze względów organizacyjnych, od 1 listopada do końca stycznia, Biuro Radia Maryja będzie czynne tylko w czwartki, w g. 8.00 – 10.00.
5. Zbiórka ofiar
W następną niedzielę, 10 listopada, po Mszach świętych, będą zbierane ofiary dla Kościoła Prześladowanego w Sudanie, gdzie 7 mln ludzi głoduje i nie ma domów.
6. Informacje Kurii Archidiecezji Łódzkiej i nasze
• Msza św. w intencji zmarłych biskupów łódzkich sprawowana będzie 6 listopada o godz. 12.00. w Bazylice Archikatedralnej.
• Msza św. w intencji polskich dzieci uwięzionych w obozie koncentracyjnym przy ul. Przemysłowej sprawowana będzie 7 listopada o godz. 12.00 w kościele pw. Opatrzności Bożej w Łodzi.
• Od 1 listopada, w kinach można oglądać film Nieplanowane. W wielu krajach wywołał prawdziwą burze. Film opowiada historię jednej z najmłodszych dyrektorek kliniki aborcyjnej, która po 10 latach robienia kariery zobaczyła coś co zmieniło jej życie. Film zmienił wielu ludzi i przyczynił się do zaostrzenia prawa aborcyjnego w dziewięciu stanach USA. Od strony duchowej można go porównać z Pasją Mela Gibsona.
• Na prośbę wielu osób, Msza św. z modlitwą o dobrą żonę i dobrego męża, będzie sprawowana nie w I soboty miesiąca, ale w I-sze i III-cie wtorki miesiąca. Zapraszamy w najbliższy wtorek na Mszę św. o g. 18.30 i konferencję o miłości p. Moniki Mularskiej – Kucharek.
6. Prasa katolicka
Z prasy katolickiej: w Gościu Niedzielnym o świętych i jak nim zostać, w Niedzieli o wierze i emocjach, w Przewodniku Katolickim o wybitnym lekarzu Jacku Łuczaku, Ponadto są: Rycerz Niepokalanej, Idziemy, Miłujcie się, kalendarze, dewocjonalia i zioła. Zapraszamy także do biblioteki.
7. Zmarli
W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Henryka Krajewskiego, l. 87, z Umińskiego, Grażyna Pryt, l. 64, z KWP i Zenon Kuciapski, l. 90, z Felińskiego. Wieczny odpoczynek …