6 października 2019

XXVII Niedziela Zwykła – 6.X.2019

2. Różaniec
Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, codziennie o g. 18.00 oraz dla dzieci, od poniedziałku do piątku o g. 17.00. W niedzielę, 13 października nabożeństwo różańcowe, odbędzie się na sposób fatimski.
3. Wypominki i intencje mszalne
W kancelarii parafialnej są przyjmowane wypominki miesięczne na listopad oraz na cały rok. Prosimy o wyraźne pismo i zaznaczenie: miesięczne czy roczne. Przyjmujemy także intencje mszalne na cały 2020 rok.
4. FZŚ
Zapraszamy do FZŚ. Najbliższa Msza św. i spotkanie III Zakonu Św. Franciszka, w sobotę o 8.45.
5. Dzień papieski
W następną niedzielę, 13 – go października w całym kraju obchodzony jest XIX Dzień Papieski. Po Mszach świętych, odbędzie się zbiórka ofiar na stypendium dla młodzieży, którą wspiera fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia. Z okazji Dnia Papieskiego, wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas, po Mszach świętych o godz. 8.00, 9.30 i 11.00, będą rozprowadzać papieskie kremówki, z których dochód będzie przeznaczony na działalność Szkolnych Kół Caritas i formację wolontariuszy Caritas.
6. Zaproszenia
Zapraszamy:
• W najbliższą sobotę – indywidualnie do Łasku na spotkanie kół Żywego Różańca, które rozpoczyna się o 10.30, o 12.00 Msza św. i zakończy o 14.00 – koncertem muzycznym.
• W następną niedzielę o 12.30 do kościoła Trójcy Przenajświętszej w 30-tą rocznicę parafii. Mszy św. będzie przewodniczył Ks. Abp Władysław Ziółek
• Procesja z relikwiami św. Faustyny z kościoła św. Faustyny odbyła się wczoraj. Przepraszamy, że zapowiadaliśmy ją na dziś.
7. Prasa katolicka
Z prasy katolickiej: w Gościu Niedzielnym – o tym jak św. Faustynę widział jej kierownik duchowy ks. Michał Sopoćko, o niebiańskim pochodzeniu Różańca i wspomnienie ś. p. Jana Kobuszewskiego, który żartami rozbrajał smutki świata. Zachęcamy także do nabycia: Niedzieli, która dużo uwagi poświęca znaczeniu modlitwy różańcowej, oraz Idziemy, Przewodnika Katolickiego, Rycerza Niepokalanej, ziół leczniczych, kalendarzy na 2010 r. i dewocjonaliów. W bibliotece, bez kupowania, możemy przeczytać prasę i wypożyczyć książki.
8. Zmarli
W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Marianna Błędowska, l. 86, z Broniewskiego, Henryk Albiński, l. 73, z Makuszyńskiego, Stefania Kiełbik, l. 86, z Deotymy, Bronisław Ajzert, l. 76, z Felińskiego, Marian Felakowski, l. 91, z Makuszyńskiego, Jadwiga Kałużna l. 87, z Felińskiego, Teresa Bogdan, l. 69, z Felińskiego i Stanisława Głuchowicz, l. 77, z Chłędowskiego. Wieczny odpoczynek….