22 września 2019


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXV Niedziela Zwykła – 22.IX.2019

1. Bierzmowanie
Od ubiegłej niedzieli, o g. 15.00, w salce przy kancelarii parafialnej, odbywa się przygotowanie dorosłych do bierzmowania. W pierwsze niedziele miesiąca, począwszy od 6 października, będą wznowione spotkania przygotowujące do bierzmowania: dla klas siódmych po Mszy św. o 11.00, ósmych – o g. 9.30 i pierwszych średnich o g. 18.30.
2. Budżet Obywatelski i spotkanie edukacyjne
W ramach Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok, przez najbliższe trzy niedziele, począwszy od dzisiejszej, po Mszach świętych, możemy głosować na utworzenie nowoczesnych sal multimedialnych dla Szkoły Podstawowej nr 64 przy Anczyca 6.
3. Spotkanie edukacyjne.
Żłobek Kolebka organizuje spotkanie w sobotę, 5 października o g. 11.00, nt. wychowania dziecka do 3 roku życia z psycholog Anną Hryniewicz z Warszawy, współautorką programu zabaw fundamentalnych Colina Rose (czyt: Kolina Rąs) w Wielkiej Brytanii.
4. Pielgrzymka
Radio Maryja zaprasza na pielgrzymkę do Torunia, dnia 5 października. Zapisy w kiosku i biurze Radia Maryja.
5. Koronka do Miłosierdzia Bożego
W sobotę, 28 września, o g. 15.00, w całym świecie, będzie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego o pokój na świecie, w ramach akcji „Koronka na ulicach miast świata”. Na terenie naszej parafii modlitwa ta odbędzie się na skrzyżowaniu ul. Dąbrowskiego z Al. Śmigłego – Rydza, przed Dąbrówką i kościołem. Zachęcamy do włączenia się do tej modlitwy.
6. Prasa katolicka
Z prasy katolickiej: w Gościu Niedzielnym o odpowiedzialności Związku Sowieckiego za agresję na Polskę w roku 1939, w Niedzieli – recepty na nierozerwalność związku małżeńskiego, w Przewodniku Katolickim – o komunikacji z osobami niepełnosprawnymi, a w Idziemy o spotkaniu Polska pod Krzyżem. Zapraszamy także do biblioteki na wypożyczenie książek i przegląd prasy religijnej.
7. Zbiórki
Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za ofiary na powstanie przy naszym kościele katolickiej szkoły podstawowej. Dziś po Mszach świętych są zbierane ofiary na Caritas Arch. Łódzkiej. Za tydzień – zbiórka na Stolicę Apostolską.
8. Zmarli
W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej, odeszli do Pana: Remigiusz Rzepecki, l. 70, z KWP i Krystyna Dzimińska, l. 78, z Gojawiczyńskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.