8 września 2019

XXIII Niedziela Zwykła – 8.IX.2019

1. Nabożeństwo fatimskie
W piątek, 13 – go września, po Mszy św. wieczornej, odbędzie się nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy ze świecami.
2. Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
W sobotę, 14 –go września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, po Koronce do Miłosierdzia Bożego o g. 15.00, odbędzie się nabożeństwo drogi krzyżowej, które poprowadzi Franciszkański Zakon Świeckich.
3. Bierzmowanie
W następną niedzielę, 15 września o g. 15.00, w salce przy kancelarii rozpocznie się przygotowanie dorosłych do bierzmowania. Zapisy – podczas pierwszego spotkania. W niedzielę, 1 października, podczas Mszy św. o g. 11.00 rozpocznie się trzyletnie przygotowanie do bierzmowania uczniów klas siódmych. Pierwsze spotkanie odbędzie się z rodzicami. Dnia 1 października, będą także wznowione spotkania przygotowawcze dla klas ósmych o g. 9.30 i pierwszych szkół średnich o g. 18.30.
4. Organista
Po kilkumiesięcznych poszukiwaniach, od września tego roku, przyjęliśmy nową organistkę – p. Justynę Ślipską.
5. Pielgrzymki
Zapraszamy na pielgrzymki: w najbliższą sobotę, 14 września: do Włocławka na spotkanie Polska pod Krzyżem oraz do Niepokalanowa na ogólnopolskie spotkanie dzieci. Ponadto zapraszamy do Lourdes – 20 października i na Cypr – 3 listopada.
6. Prasa katolicka
Z prasy katolickiej: w Gościu Niedzielnym – czy katolik może uczestniczyć w wojnie a jeśli tak to w jakiej? W Przewodniku Katolickim o pierwszeństwie rodziców w prawie do wychowania dzieci. Ponadto dostępne są: Rycerz Niepokalanej, Rycerz Młodych, Niedziela, Idziemy i zioła lecznicze, a w bibliotece, bez kupowania, możemy przejrzeć czasopisma religijne.
7. Franciszkańska Szkoła Podstawowa Montessori
Za tydzień będą zbierane ofiary na adaptację drugiego piętra stanu surowego naszego klasztoru na Franciszkańska Szkołę Podstawową Montessori. Szczegółowe informacje są umieszczone na ulotkach, które możemy pobrać przy wyjściach z kościoła.
8. Zmarli
W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Teresa Sikora, l. 88, z Dąbrowskiego, Wiesława Grzesik, l. 82, z Deotymy, Stefania Kocik, l. 94, z Gojawiczyńskiej, Zofia Ziemińska, l. 83, z Kadłubka, Władysław Bogdański, l. 82, z Dąbrowskiego, Maria Róg, l. 83, z Broniewskiego, Alina Bobrowska, l. 87, ze Staffa, Jadwiga Ziemniak, l. 94, z Gojawiczyńskiej, Anna Tomczyk, l. 63, z Broniewskiego, Lucyna Kubiak, l. 83, z Dąbrowskiego, Dariusz Barylski, 57, Piotr Stępniak, l.64, z Gojawiczyńskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.