1 września 2019

OGŁOSZENIA DUSZPSTERSKIE
XXII Niedziela Zwykła – 1.IX.2019

1. Inauguracja roku szkolnego
Jutro, w poniedziałek, 2 września, rozpoczyna się nowy rok szkolny. Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. o g. 8.00. Rozpocznijmy nowy rok szkolny modlitwą o Boże Błogosławieństwo.
2. Msza święta i kancelaria
Po wakacyjnej przerwie, od jutra, w dni powszednie, ponownie będzie sprawowana Msza św. o g. 8.45, a kancelaria parafialna będzie czynna, od g. 10.00 do 12.00 oraz od 16.00 do 18.00.
3. Dni odnowy wewnętrznej
W obecnym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej:
• W I Czwartek – o g. 18.00 – nabożeństwo Godziny Świętej
• W I Piątek – odwiedziny chorych zgodnie z przedwakacyjnym porządkiem; od g. 16.30 – spowiedź i o 17.00 – Msza św. dla dzieci.
4. Spotkania grup parafialnych
W obecnym tygodniu grupy parafialne rozpoczynają regularne spotkania. Chętnych do różnych wspólnot serdecznie zapraszamy. Chłopców zachęcamy do Liturgicznej Służby Ołtarza. Pierwsze – organizacyjne spotkanie w I Piątek, po Mszy św. dla dzieci. Dziewczynki zapraszamy do scholi. Pierwsze spotkanie odbędzie się w następną niedzielę o g. 10.00.
5. I Komunia Św.
W następną niedzielę, po Mszy św. dla dzieci o g. 11.00, odbędzie się spotkanie rodziców dzieci z klas trzecich Szkół Podstawowych: poświęcone przygotowaniu do I Komunii św. w 2020 roku.
6. Pielgrzymki
W sobotę, 14 IX – zachęcamy na pielgrzymkę do Włocławka na pokutne spotkanie Polska pod Krzyżem, podobne do ubiegłorocznego Różańca do Granic. Zapisy w kiosku i Biurze radia Maryja. W tym samym dniu zachęcamy dzieci na ogólnopolskie spotkanie do Niepokalanowa.
7. Prasa katolicka
Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć prasę religijną i zioła lecznicze.