4 sierpnia 2019


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XVIII Niedziela Zwykła – 5.VIII.2018
1. Przemienienie Pańskie
We wtorek, 6 sierpnia, obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. W Par. Przemieniania Pańskiego – Msza św. odpustowa o g. 18.00.
2. Odpust
Dnia 14 sierpnia, w środę, obchodzimy uroczystość odpustową Św. Maksymiliana. Dodatkowa Msza św. będzie sprawowana o g. 10.00. Centralnej Mszy św. o g. 18.30, będzie przewodniczył pochodzący z naszej parafii Ks. Paweł Lisowski. O 21.00, na dziedzińcu klasztornym – koncert muzyczny zespołu Sąstąd – laureata festiwali: Oceany, Poetycka Dolina. Dnia 15 sierpnia od godz. 12.00 – Festyn Rodzinny, o g. 16.30 – spotkanie z łódzką aktorką Teresą Lipowską, znaną m.in. z serialu M jak miłość oraz Moniką Mularską – Kucharek, pisarką i terapeutką, z naszej parafii, o 18.30 – Msza św. w int. rodzin, i na zakończenie o 19. 30 – koncert zespołu P.G.R. – Psałterz Polski Jana Kochanowskiego. Jednocześnie w Święto Wniebowzięcia NMP – od g. 8.30 do 18.30 – przy kościele, będzie czynne stoisko firmy Synexus z bezpłatnym kontrolnym badaniem ciśnienia, cukru, BMI i tkanki tłuszczowej. W następną niedzielę o 15.00 – rozpocznie się trzydniowa – wspólnotowa z grupami parafialnymi – adoracja Najśw. Sakr. przed odpustem.
3. Szkoła Katechistów
Nasz Metropolita, Abp Grzegorz Ryś otwiera dwuletnią Szkołę Katechistów, aby jej absolwenci służyli pomocą w duszpasterstwie, zwłaszcza w przygotowaniu do Bierzmowania i I Komunii św. Zapraszamy chętnych z naszej parafii do tej szkoły.
4. Pielgrzymki
Od 21 do 26 sierpnia, odbędzie się Łódzka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy do wszystkich grup i Grupy Franciszkańskiej – przy kościele MB Zwycięskiej, od 12 sierpnia w dni powszednie w g. 10.00 – 12.00 oraz 17.00 – 20.00. Przy naszym kościele – zapisy tylko do grupy duchowej, w niedzielę 18 sierpnia. W tym samym czasie: od 22 do 26 VIII franciszkanie z Niepokalanowa zapraszają młodzież na Max Festiwal.
Oprócz pieszych odbędą się pielgrzymki: autokarem – 26 VIII – do Częstochowy, samolotem: 20 X –5 dniowa – do Lourdes i 3 listopada – 9 – dniowa – na Cypr.
5. Zmiana kapłanów
Z końcem miesiąca lipca z naszej wspólnoty klasztornej i parafii odszedł do Warszawy o. Karol Olborski, w Jego miejsce z Niepokalanowa przybył o. Tomasz Szok. O. Karolowi dziękujemy za dwuletnią pracę katechetyczno – duszpasterską, a nowemu – o. Tomaszowi – życzymy radosnej i owocnej pracy kapłańskiej w kościele i szkole katolickiej.
6. Zbiórka i prasa
Dziś po Mszach świętych, są zbierane ofiary na Caritas Archidiecezji Łódzkiej. W kiosku jest do nabycia prasa katolicka, do której nabycia zachęcamy.
7. Zmarli z naszej parafii w minionym tygodniu
Józef Świątek, l. 80, z Dąbrowskiego i Jadwiga Matuszewska, l. 78, z Deotymy. Wieczny odpoczynek …

VIII Festyn rodzinny i odpust św. Maksymiliana Marii Kolbego w Parafii św. Maksymiliana w Łodzi na Dąbrowie – 14 i 15 sierpnia 2019

14 sierpnia o g. 18.30 – Msza św. odpustowa, której będzie przewodniczył Ks. Paweł Lisowski, proboszcz Parafii Zesłania Ducha Świętego,
g. 21.00, na dziedzińcu klasztornym – koncert muzyczny zespołu Sąstąd – laureata festiwali: Oceany, Poetycka Dolina i w Opolu.
Dnia 15 sierpnia od godz. 12.00 – Festyn Rodzinny, o g. 16.30 – spotkanie z łódzką aktorką Teresą Lipowską, znaną m.in. z serialu M jak miłość, czy Na dobre i na złe oraz Moniką Mularską – Kucharek, pisarką i terapeutką, z naszej parafii, o 18.30 – Msza św. w int. rodzin, o 19. 30 – koncert zespołu P.G.R. – Psałterz Polski Jana Kochanowskiego.

Franciszkanie i wolontariusze wszystkich zapraszają

Od g. 8.30 do 18.30 – na placu kościelnym jest czynne stoisko firmy Synexus z bezpłatnym kontrolnym badaniem ciśnienia, cukru, BMI i tkanki tłuszczowej

Adoracja Eucharystyczna
przed odpustem Św. Maksymiliana M. Kolbego

Niedziela – 11 sierpnia
• 15.00 – Żywy Różaniec
• 16.00 – Franciszkański Zakon Świeckich
• 17.00 – Rycerstwo Niepokalanej

12 i 13 sierpnia – poniedziałek i wtorek

• g. 11.00 – Koło Przyjaciół Radia Maryja i Radia Niepokalanów
• g. 12.00 – Czciciele Św. Michała
• g. 13.00 – Asysta Liturgiczna
• g. 14.00 – Wspólnoty Różańcowe
• g. 15.00 – Franciszkański Zakon Świeckich
• g. 16.00 – Odnowa w Duchu Świętym
• g. 17.00 – Rycerstwo Niepokalanej
• g. 18.00 – K-ł Domowy

Zapraszamy