Odpust św. Maksymiliana i VIII Festyn Rodzinny

VIII Festyn Rodzinny i odpust św. Maksymiliana Marii Kolbego w Parafii św. Maksymiliana w Łodzi na Dąbrowie – 14 i 15 sierpnia 2019

14 sierpnia o g. 18.30 – Msza św. odpustowa, której będzie przewodniczył Ks. Paweł Lisowski, proboszcz Parafii Zesłania Ducha Świętego,
g. 21.00, na dziedzińcu klasztornym – koncert muzyczny zespołu Sąstąd – laureata festiwali: Oceany, Poetycka Dolina i w Opolu.
Dnia 15 sierpnia od godz. 12.00 – Festyn Rodzinny, o g. 16.30 – spotkanie z łódzką aktorką Teresą Lipowską, znaną m.in. z serialu M jak miłość, czy Na dobre i na złe oraz Moniką Mularską – Kucharek, pisarką i terapeutką, z naszej parafii, o 18.30 – Msza św. w int. rodzin, o 19. 30 – koncert zespołu P.G.R. – Psałterz Polski Jana Kochanowskiego.
Franciszkanie i wolontariusze wszystkich zapraszają

Krótka charakterystyka VIII Święta Rodziny.
14 sierpnia 2019 o godz. 18.30 uroczysta Msza święta z racji uroczystości patronalnych Parafii Św. Maksymiliana.
O godz. 21.00 – koncert w wykonaniu zespołu Sąstąd w składzie: Dominika Kierpiec-Kontny – wiolonczela/wokal, Natalia Tomecka – fortepian/wokal, Bartek Plewka – perkusja, Rafał Kierpiec – kontrabas/wokal.
Jak sami o sobie mówią: Nasz zespół wyłonił się z muzycznych, wieloletnich przyjaźni – dlatego właśnie idei zespołu chcielibyśmy sprostać. Naszym celem jest stworzenie jednorodnego, charakterystycznego brzmienia, rozpoznawalnego dla słuchacza. Warstwa słowna jest dla nas tak samo ważna, jak dźwięki. Inspirujemy się tym, co bliskie; tym, co nas zachwyca, oburza, cieszy, złości, męczy, lub relaksuje. Po prostu – Życiem.
Są laureatami m.in. I nagród na: Festiwalu „Oceany ” im. Agnieszki Osieckiej, Festiwalu Piosenki Artystycznej „Poetycka Dolina” czy Grand Prix na Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Al Legro. Tribute to Szpilman. W bieżącym roku brali udział w koncercie „DEBIUTY” na 56 Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Oplu, transmitowanym przez program pierwszy TVP.
Koncert tradycyjnie odbędzie się na dziedzińcu klasztoru wyłącznie w blasku świec.
15 sierpnia 2019 od godz. 12.00 rozpocznie się festyn rodzinny, na który składają się m.in. grill, degustacja ciast, dmuchany plac zabaw, zabawy ruchowe i plastyczne dla dzieci
i dorosłych, malowanie twarzy, gra terenowa, prezentacje prowadzone przez Straż Pożarną
i Policję, modelowanie baloników, nauka udzielania pierwszej pomocy oraz wiele konkursów.
O godz. 16.30 spotkanie z łódzką aktorką Teresą Lipowską, znaną m.in. z serialu M jak miłość, czy Na dobre i na złe oraz Moniką Mularską – Kucharek, pisarką i terapeutką, z naszej parafii,
O godz. 18.30 w kościele parafialnym św. Maksymiliana odprawiona zostanie Msza święta kończąca VIII Święto Rodziny, ze szczególną modlitwą za rodziny.
O godz. 19. 30 odbędzie się koncert kończący VII Święto Rodziny P.G.R. – Psałterz Polski. Muzycy w składzie: Barbara Rogala – sopran, Roman Ott (GER) – saksofon  altowy, Grzegorz Rogala – puzon, Jan Wierzbicki – kontrabas oraz Frank Parker (USA) – perkusja.

Ten koncert to swoista podróż w czasie. Cofając się 440 lat wstecz odkrywamy renesansową muzykę, złotego wieku. Dwóch wspaniałych twórców połączyło siły aby stworzyć dzieło unikalne. Jest nim „Psałterz Polski”. Jan Kochanowski przełożył na język polski Księgę Psalmów, a Mikołaj Gomółka był autorem opracowania muzycznego.
Melodie i treści psalmów stały się dla członków zespołu tematami do improwizacji, tworząc klamrę, która spina wysiłek renesansowych twórców i współczesna muzykę europejską.
Koncert również odbędzie się na dziedzińcu klasztoru.
CO DOBREGO?!
Spotkanie autorskie z Teresą Lipowską i Moniką Mularską – Kucharek

TERESA LIPOWSKA – aktorka, artystka kabaretowa

Jedna z najbardziej znanych i lubianych polskich aktorek, artystka kabaretowa. Swoją rolą Barbary Mostowiakowej w serialu „M jak miłość” podbiła serca widzów w Polsce i za granicą. Wystąpiła w blisko stu pięćdziesięciu przedstawieniach teatralnych, ponad siedemdziesięciu filmach i wielu spektaklach radiowych.
W 2007 r. aktorka obchodziła jubileusz półwiecza pracy zawodowej na scenie. Jubileusz odbył się w Teatrze Kwadrat w Warszawie. W 2010 r. została wyróżniona przez Zespół Artystyczny Teatru Polskiego Radia nagrodą Wielki Splendor.
Autorka wyjątkowej publikacji pt. „Nad rodzinnym albumem. Teresa Lipowska w rozmowach z Iloną Łepkowską”, w której to dzieli się z Czytelnikami swoimi wspomnieniami, doświadczeniami i rodzinnym życiem.

MONIKA MULARSKA-KUCHAREK – pisarka, terapeutka

Doktor socjologii, terapeuta, trener umiejętności psychospołecznych, wykładowca akademicki, współwłaścicielka firmy szkoleniowo-doradczej ART OF TRAINING.
Jest autorką kilkudziesięciu publikacji naukowych, głównie o kapitale i zaufaniu społecznym, jakości życia i przedsiębiorczości. Pisze także książki popularno -naukowe. W ostatnim czasie ukazała się jej kolejna książka pt. „Co Dobrego?! Poezjoterapia”. Jest inicjatorką i współredaktorką książek „Jesień Życia? Wiosna Możliwości! Przewodnik po Późnej Dorosłości!”, a także „Srebrne Tabu. Przyjaźń, Miłość, Seks w Wieku Dojrzałam”. Prowadzi wykłady dla słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku. W latach 2015–2017 pełniła funkcję Redaktora Serii Gerontologia Wydawnictwa Łódzkiego.
Uwielbia teatr, a w wolnych chwilach pisze wiersze terapeutyczne.