28 lipca 2019

XVII Niedziela Zwykła – 28.VII.2019

1. Dni eucharystyczne i święto Matki Bożej Anielskiej
W obecnym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: w I Czwartek – o 18.00 – Godzina Święta, w I Piątek – święto NMP Anielskiej z Porcjunkuli z możliwością uzyskania w każdym kościele parafialnym odpustu zupełnego. W kościele MB Anielskiej, przy Rzgowskiej, o 18.00 – Msza św. odpustowa. W I Sobotę o 8.00 – Msza św. z oddaniem się Niep. Sercu NMP.
2. Odpust
Dnia 14 sierpnia, obchodzimy uroczystość odpustową Św. Maksymiliana. Mszy św. odpustowej o g. 18.30, będzie przewodniczył pochodzący z naszej parafii Ks. Paweł Lisowski. O 21.00, na dziedzińcu klasztornym – koncert muzyczny zespołu Sastąd – laureata festiwali: Oceany, Poetycka Dolina i w Opolu. Dnia 15 sierpnia od godz. 12.00 – Festyn Rodzinny, o g. 16.30 – spotkanie z łódzką aktorką Teresą Lipowską, znaną m.in. z serialu M jak miłość, czy Na dobre i na złe, o 18.30 – Msza św. za rodziny i o 19. 30 zespół P.G.R. zakończy Festyn koncertem Psałterz Polski Jana Kochanowskiego.
3. Szkoła Katechistów
Nasz Metropolita, Abp Grzegorz Ryś, w obecnym roku akademickim otwiera dwuletnią Szkołę Katechistów, aby jej absolwenci służyli pomocą w duszpasterstwie, zwłaszcza w przygotowaniu do Bierzmowania i I Komunii św. Zachęcamy do niej także z naszej par.
4. Pielgrzymki
Od 21 do 26 sierpnia, odbędzie się Łódzka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy do wszystkich grup i Grupy Franciszkańskiej – przy kościele MB Zwycięskiej. Przy naszym kościele, 18 VIII – zapisy tylko do grupy duchowej. W tym samym czasie: od 22 do 26 VIII franciszkanie z Niepokalanowa zapraszają młodzież na Max Festiwal. Oprócz pieszych odbędą się pielgrzymki autokarowe: 26 VIII – do Częstochowy, 14 IX – na Święty Krzyż, na spotkanie Polska pod Krzyżem w ramach dorocznej Wielkiej Pokuty organizowanej przez Fundację Solos Dios Basta i do Niepokalanowa także 14 IX na ogólnopolskie spotkanie z dziećmi. Zapraszamy także na samolotowe pielgrzymki: 20 października – pięciodniową – do Lourdes i 3 listopada – dziewięciodniową – na Cypr.
5. Informacje kurialne
W archikatedrze będą sprawowane jubileuszowe Msze św.: we wtorek, 30 VII o g. 18.00 – w 100 –lecie Policji i w czwartek – 1 VIII – o 12.00 w 75 rocznicę Powstania Warszawskiego.
6. Prasa katolicka
Prasa katolicka przybliża bohaterstwo uczestników Powstania Warszawskiego, w tym także sióstr zakonnych oraz w jakich okolicznościach usprawiedliwiona jest nieobecność na Mszy św. niedzielnej i jak sobie radzić z konfliktami w małżeństwie.
7. Zbiórki
W następną niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar na Caritas Archidiecezji Łódzkiej.
8. Zmarli w minionym tygodniu
Janina Zubert, l. 88, z Wyższej, Sławomir Wrona, l. 57, z Broniewskiego, Barbara Wiktorowicz, l. 71, z Dąbrowskiego, Mirosława Banasiak, l. 80, ze Umińskiego i Wiesława Kosiada, l. 88, z Deotymy. Wieczny odpoczynek …