21 lipca 2019

XVI Niedziela Zwykła – 21.VII.2019

1. Poświęcenie pojazdów
W czwartek, 25 lipca, w święto św. Jakuba i w patronalny dzień św. Krzysztofa, patrona kierowców, po Mszy św. wieczornej oraz w następną niedzielę po każdej Mszy św., będą poświęcone pojazdy mechaniczne z modlitwą o bezpieczne kierowanie pojazdami. Zapraszamy wszystkich zmotoryzowanych. W ramach akcji Miva, czyli pomocy kierowców dla misjonarzy, będą zbierane ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.
2. Święto św. Anny i św. Joachima
W piątek, 26 lipca, w liturgii Kościoła, wspominamy świętych Joachima i Anny, rodziców NMP. Otoczmy modlitwą naszych rodziców i dziadków.
3. Prasa katolicka
Z prasy katolickiej: w Gościu Niedzielnym – o walce z rozproszeniami oraz o sanktuarium maryjnym na Słowacji – Lewoczy, w Niedzieli – oświadczenie abp Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Episkopatu Polski, w sprawie aktów nienawiści wobec katolików, w Przewodniku Katolickim o codziennych problemach księży i dlaczego potrzebują naszego zrozumienia, w Idziemy – o znaczeniu Westerplatte. Są także dostępne: Rycerz Niepokalanej, Aspekt Polski, dewocjonalia i zioła lecznicze. Zapraszamy także do biblioteki parafialnej. Po Mszy św. o g. 14.00 i 18.30 prasę nabywamy w zakrystii.
4. Zmarli
W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Helena Madej, l. 81, z Felińskiego, Krystyna Piotrowska, l. 66, z Makuszyńskiego, Helena Braun, l. 90, z Rydla, Jan Rzeczulski, l. 88, z Nałkowskiej, Stanisława Filipek, l. 80, z Gojawiczyńskiej, Bronisław Bochme, l. 88, z Broniewskiego i Stanisław Gorzela, l. 74, z Kadłubka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.