26 maja 2019

VI Niedziela Wielkanocna -26.V.2019

1. Zbiórki
Dziś, po Mszach świętych, są zbierane ofiary na kolonie letnie dla dzieci,
organizowane przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej.
2. Pielgrzymki
Przyjmujemy zapisy na pielgrzymki:
• 22 czerwca – do Trzebnicy, Obornik Śląskich, Legnickiego Pola i Legnicy.
• 14 lipca do Lichenia i 26 sierpnia do Częstochowy – z Asystą Parafialną
• 14 lipca – do Częstochowy – z Radiem Maryja
• 4 października – trzydniowa – do Krakowa, Oświęcimia, Wadowic, Kalwarii Z.
3. Organista
Nasza organistka p. Alicja Szymańska, na własną prośbę z końcem tego miesiąca kończy u nas pracę. Dziękujemy Jej za roczne granie i śpiew oraz życzymy dużo zdrowia i błogosławieństwa Bożego. Jednocześnie poszukujemy nowego organisty. Kto ma informacje o kimś kto szuka pracy jako organista, prosimy nas poinformować.
4. Br Elia
Znany włoski stygmatyk, kapucyn, br. Elia odwiedzi w najbliższym czasie dwa kościoły: w piątek, 31 maja, o 18.00 – w Łodzi Łagiewnikach i w sobotę, 1 czerwca o 11.00 – w Justynowie k/ Andrespola.
5. Wniebowstąpienie Pańskie
W następną niedzielę, w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego:
¥ po Mszach świętych, będą zbierane ofiary na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
¥ Jednocześnie przedstawiciele Fundacji WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ, będą rozprowadzać kubki z sentencjami św. Maksymiliana i św. Jana Pawła II
6. Prasa katolicka
Z prasy religijnej: w Niedzieli – o roli matek wobec swoich synów kapłanów, w Gościu Niedzielnym – o wyzwaniach, przed jakimi stoi obecnie polski Kościół, w Przewodniku Katolickim – o duszpasterzu w dżungli amazońskiej i macierzyństwie bez poczucia winy, w czerwcowym Rycerzu Niepokalanej – o Eucharystii, Duchu Świętym i cenne myśli maryjne oraz w Idziemy ciekawe artykuły na temat bieżących spraw w Kościele i świecie. Zapraszamy także do Biblioteki na przegląd prasy katolickiej, herbatę i ciasto.
7. Zmarli
W minionym tygodniu nie było zgłoszenia zgonu. To jeden z nielicznych tygodni. I niech tak pozostanie. Życzymy matkom w dniu ich święta i wszystkim innym dużo zdrowia, długich lat życia i Błogosławieństwa Bożego.