28 kwietnia 2019

II Niedziela Wielkanocna (Miłosierdzia Bożego) – 28.IV.2019
1. Liturgia
• W dzisiejsze Święto Miłosierdzia Bożego, o g. 15.00, zapraszamy na Koronkę.
• Jutro, w poniedziałek, obchodzimy uroczystość Św. Wojciecha.
• Od najbliższej środy, zachęcamy wiernych do udziału w nabożeństwach majowych. Pierwsze nabożeństwo będzie połączone z procesją eucharystyczną o g. 17.45. W inne dni – o g. 18.00. Ze względu na nab. majowe, wypominki roczne w piątki o g. 17.40.
• W I Czwartek, ze względu na 3 maja w I Piątek, odbędą się odwiedziny chorych z Komunią św. O. Karol, odwiedzi swoich podopiecznych w piątek, 10 maja.
• W piątek obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski. Porządek Mszy świętych – jak w niedziele. Po Mszach świętych, odbędzie się zbiórka ofiar na zniszczone wojną Aleppo w Syrii. Ofiary będą przekazanie poprzez Caritas Arch. Łódzkiej.
2. Spotkania wielkanocne
Spotkania wielkanocne: we wtorek o 16.00 – Czcicieli św. Michała Archanioła oraz w następną niedzielę po Mszy św. o g. 8.00 – wspólnot różańcowych i łączników.
3. Pielgrzymki
Przyjmujemy zapisy na pielgrzymki:
• 25 maja – do Lichenia, razem z dziećmi rocznicowymi po I Komunii św.
• 1 czerwca – szlakiem piastowskim: Radziejów, Kruszwica, Strzelno, Mogilno, Trzemeszno i Gniezno oraz udział w Spotkaniu Młodych w Lednicy.
• 22 czerwca – do Trzebnicy, Obornik Śląskich, Legnickiego Pola i Legnicy.
4. Prasa katolicka
Prasa katolicka dużo uwagi poświęca Bożemu Miłosierdziu. W majowym numerze Rycerza Niepokalanej m.in. historie kapłanów: ks. Władysława Gurgacza, jezuity, torturowanego i zabitego przez UB i Sługi Bożego ks. Aleksandra Fedorowicza (proboszcza z podwarszawskiego Izabelina blisko zaprzyjaźnionego z kard. Stefanem Wyszyńskim), aż po współczesne świadectwa księży, ponadto jak zostać Margaretką i wywiad  z Kardynałem Robertem Sarah. W Gościu Niedzielnym o znaczeniu katedry Notre – Dame, w Niedzieli – o uroczystości Królowej Polski. Dostępne są: Miłujcie się, Rycerz Młodych oraz Przewodnik Katolicki, wydawany w Poznaniu a Ks. Abp Grzegorz Ryś prosi o życzliwe przyjęcie. Do biblioteki zapraszamy na przegląd prasy i herbatę.
5. Zbiórki
W następną niedzielę bracia klerycy z Łodzi Łagiewnik, będą rozprowadzać za dobrowolną ofiarą pismo seminaryjne Nasze Życie. Dziś natomiast gościmy ojca 7 -mioletniego Kuby chorego na nowotwór, który prosi nas o wsparcie finansowe na leczenie. ……..
6. Zmarli
W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana: Halina Papierska, l. 71, z Gojawiczyńskiej, Maria Horbik, l. 91, z Nałkowskiej, Grzegorz Szuliński, l. 59, z Gałczyńskiego, Krystyna Skwara, l. 70, z Zapolskiej i Teresa Rajska, l. 82, z Dąbrowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.