Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 21.IV.2019
1. Życzenia
Niech Zmartwychwstały Chrystus, który udoskonala nasze człowieczeństwo, napełnia wszystkich pokojem i wiarą, daje siłę w pokonywaniu trudności i pomaga z ufnością patrzeć w przyszłość. Tego życzymy wszystkim parafianom, sympatykom naszego kościoła i gościom. Radosnych i błogosławionych Świąt!
2. Podziękowanie
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i celebrowanie Triduum Paschalnego: p. Marioli Rozalskiej, dyrektorce żłobka i p. Małgorzacie Kubanowskiej, które razem z o. Proboszczem wykonały Grób Pański i Ciemnicę, zespołom muzycznym: Adonai, Gloria Dei, ministrantom, asyście liturgicznej, o. Stanisławowi, ceremoniarzowi, grupom parafialnym za wspólnotowe adoracje eucharystyczne, kilku osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła, p. Januszowi Paduchowi za wyczyszczenie prezbiterium i schodów wejściowych kościoła, darczyńcom za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i artykuły spożywcze na 50 paczek świątecznych, które rozdano potrzebującym. Niech Bóg wszystkim błogosławi!
3.Liturgia
• Jutro – drugi dzień świąt wielkanocnych, porządek Mszy świętych – niedzielny. Po Mszach świętych odbędzie się zbiórka ofiar na KUL i Instytut Teologiczny w Łodzi.
• We wtorek, 23 kwietnia, Ks. Abp Grzegorz Ryś zaprasza na Ekumeniczną Drogę Światła, która rozpocznie się przy kościele Ewangelicko – Reformowanych o 1900.
• Codziennie od Wielkiego Piątku, o g. 15.00, jest odprawiana nowenna przygotowująca nas do święta Miłosierdzia Bożego.
• W czwartek, po Mszy św. wieczornej – spotkanie wielkanocne Odnowy w DŚ
• W piątek, 26 kwietnia, po Mszy św. wieczornej – spotkanie z rodzicami poświęcone I Komunii św. – 12 i 19 maja. W tym dniu także, w Oktawie Wielkanocnej, nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
• Ze względu na oktawę wielk., urocz. św. Wojciecha, będzie obchodzona 29 kwietnia.
• W sobotę, 27 kwietnia o 12.00, w parku Słowackiego rozpocznie się Festyn Miłosierdzia „Szlakiem Faustyny”, organizowany przez Par. Św. Faustyny.
4. Pielgrzymki
Przyjmujemy zapisy na pielgrzymki:
• 18 maja – do Loretto k/Wyszkowa i Zuzeli – organizowana przez Biuro Radia Maryja.
• 1 czerwca na szlak piastowski: Radziejowa, Kruszwicy, Strzelna, Mogilna, Trzemeszna i Gniezna oraz udział w Spotkaniu Młodych w Lednicy.
• 22 czerwca – do Trzebnicy, Obornik Śląskich, Legnickiego Pola i Legnicy.
• 3 czerwca – ośmiodniowa, do Katalonii, m.in. Monserrat i Barcelony
5. Zmarli w minionym tygodniu
Teresa Rakoczy, l. 69, z Broniewskiego, Zofia Gołębiewska, l. 93, z Gersona, Renata Frakowska, l. 66, z Gojawiczyńskiej, Anna Krzemieniecka, l. 96, z KWP, Teresa Wróblewska, l. 73, z Rydla, Teresa Szmidt, l. 93, z Zapolskiej, Ryszard Gonewski, l. 69, z Zapolskiej, Henryka Gartner, l. 72, z Felińskiego, Krystyna Alamus, l. 89, z KWP, Jerzy Krygier, l. 84, z Gojawiczyńskiej, Michał Kwieciński, l. 43, z Felińskiego i Władysław Wiśniewski, l. 70, z Dąbrowskiego.