14 kwietnia 2019

Niedziela Palmowa – 14.IV.2019

1. Wielki Tydzień
Dziś po południu o g. 17.00 – ostatnie w tym roku Gorzkie Żale. Prosimy parafian o pomoc w przedświątecznym sprzątaniu kościoła, jutro o g. 9.15. We wtorek i w środę, w g. 9.00 – 12.00, będą wydawane paczki świąteczne dla potrzebujących w salce Biura Radia Maryja.
2. Spowiedź
Spowiedź w Wielkim Tygodniu – od poniedziałku do środy – podczas Mszy świętych; w Wielki Czwartek i Wielki Piątek – w ciągu całego dnia, od g. 6.30 do 18.00 oraz po liturgii wielkopiątkowej. W Triduum Paschalnym nie sprawujemy porannych Mszy św., a podczas liturgii i w Wielką Sobotę, nie będziemy spowiadać.
3. Triduum Paschalne
Zachęcamy do udziału w liturgii Triduum Paschalnego. W Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej o g. 18.30, w Wielki Piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego i droga krzyżowa o g. 15.00 oraz liturgia Męki Pańskiej o g. 18.30, w Wielką Sobotę – Wigilia Paschalna o g. 20.00. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – Msza św. rezurekcyjna w intencji ofiarodawców na dekoracje i kwiaty do Grobu Bożego o g. 6.00. Prosimy o wcześniejsze przybycie asysty liturgicznej oraz dzieci sypiące kwiatki. Adoracja przy Ciemnicy i Grobie Pańskim – od 6.30 do 22.00. Porządek adoracji, jest umieszczony w gablotach. W piątek – dzieci zapraszamy na g. 10.00, natomiast młodzież na 20.00. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły.
4. Święconki
W Wielką Sobotę – poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny – od g. 8.00 do 17.00.
5. Rekolekcje
W kościele OO. Jezuitów, Ks. Abp Grzegorz Ryś, będzie głosił rekolekcje: dziś o g. 18.00 i 20.30 oraz od poniedziałku do środy o g. 18.00.
6. Pielgrzymki
Biuro Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do Loretto k/Wyszkowa i Zuzeli, dnia 18 maja. Przyjmujemy także zapisy na pielgrzymkę do Trzebnicy i Lednicy dnia 22 czerwca.
7. Prasa katolicka
Z prasy katolickiej: w Gościu Niedzielnym: papieska adhortacja do młodych, w Niedzieli: o pomocy Kościoła w Syrii i reportaż, że z bezdomności można się wydobyć. Polecamy także Idziemy, Rycerza Niepokalanej, najnowsza adh. Apost. Ojca Świętego Franciszka Christus vivit, paschaliki, kartki świąteczne, baranki, palmy, książki i zioła.
8. Zmarli
Krystyna Bobrzak, l. 82, z Nałkowskiej, Leokadia Dzierzwgwia, l. 99, z Zapolskiej, Mariola Jędraszczyk, l. 57, z Nałkowskiej, Irena Szkuat, l. 83, z Dąbrowskiego, Natalia Walasik, l. 88, ze Staffa, Mieczysław Jagodziński, l. 81, z Wyższej, Tadeusz Sobczyk, l. 87 z Kadłubka, Piotr Antoniak, l. 55, z Dąbrowskiego i Ryszard Nestorowicz, l. 89, z Kadłubka. Wieczny odpoczynek …