10 marca 2019

I Niedziela Wielkiego Postu – 10.III.2019
1. Nabożeństwa i adoracje w Wielkim Poście
Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne.
• dziś o g. 17.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
• w piątek – droga krzyżowa: dla dzieci (17.00), dorosłych i młodzieży (19.00).
• Godzinki o Męce Pańskiej, w dni powszednie o g. 18.00.
• W kaplicy kościoła – całodzienne wystawienie Najśw. Sakramentu, o g. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i od 16.00 – wspólna adoracja grup parafialnych. Krzyż w kaplicy jest położony do adoracji. Puszka przy krzyżu jest na kwiaty do Grobu Bożego. W intencji ofiarodawców, będzie ofiarowana Msza rezurekcyjna.
2. Kościół stacyjny
W najbliższy piątek, 15 marca, nasza świątynia będzie kościołem stacyjnym, spośród 40 kościołów w naszym mieście, do których pielgrzymujemy w okresie wielkiego postu. Msza św., której będzie przewodniczył ks. Bp Ireneusz Pękalski, będzie sprawowana o g. 18.00, nie o 18.30. Lista kościołów stacyjnych jest umieszczona w gablocie, od strony parku.
3. Paczki świąteczne
W kościele, możemy złożyć dary – żywność, na paczki dla ubogich.
4. Elektroodpady
Do najbliższego piątku o g. 11.00, przy pojemnikach na makulaturę przed kościołem, możemy złożyć elektroodpady, czyli zużyte sprzęty elektroniczne i elektryczne, które zabrane przez Green Office (czyt: griin ofis), będą sprzedane, a dochód będzie przeznaczony na inkubatory w szpitalu sióstr orionistek na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Prosimy nie wkładać odpadów do pojemników, w których może być jedynie papier.
5. Informacje kurialne
Na wzór spotkań ewangelizacyjnych z uczniami klas siódmych i starszymi na Arenie Atlas, dnia 12 kwietnia odbędzie się Arena Rodzin, w godzinach: 17.00 – 21.00. Bezpłatne bilety wejściowe dla rodzin możemy odebrać w kancelarii parafialnej. Ośrodek Caritas w Drzewocinach zaprasza na turnusy rekolekcyjne. Zachęcamy do wzięcia udziału, w niedzielę 24 marca, w Warszawie w Narodowym Marszu Życia.
6. PIT
W Biurze Radia Maryja, są przyjmowane PIT-y z odpisami podatkowymi 1 % dla Radia Maryja i Radia Niepokalanów, zgodnie z wolą ofiarodawcy.
7. Porady prawne
We wtorki, od g. 17.00, są udzielane bezpłatne porady prawne, po wcześniejszym zgłoszeniu w kancelarii parafialnej.
8. Misterium
W sobotę, 23 marca, zapraszamy na wyjazd do Czerwińska na Misterium Męki Pańskiej oraz do Płocka. Wszystkie wyjazdy są umieszczone w gablotach.
9. Prasa katolicka
Z prasy katolickiej: w Gościu Niedzielnym cykl rozważań Droga krzyża, w Niedzieli o Papieżu Franciszku z okazji 6-tej rocznicy wyboru. Polecamy także Idziemy, Rycerza Niepokalanej, kartki świąteczne i zioła lecznicze. Zapraszamy także do biblioteki.
10. Zmarli w minionym tygodniu
Włodzimierz Wojciechowski, l. 69, z Gersona, Leonia Łamek, l. 91, z Al. Śmigłego Rydza, Stanisława Borowiec, l. 84, z KWP, Kazimiera Nowicka, l. 86, z Kadłubka, Czesława Sypniewska, l. 78, z Rydla, Norbert Szpałek, l. 24, z Nałkowskiej i Stanisława Kulikowska, l. 95, z Kadłubka. Wieczny odpoczynek …