24 lutego 2019

VII Niedziela Zwykła – 24.II.2019

1. I Piątek
W najbliższy I Piątek miesiąca marca – odwiedziny chorych z Komunią św., po południu: od 16.45 – spowiedź i o 17.00 – Msza św. dla dzieci. Zachęcamy wszystkich do praktyk pierwszo-piątkowych: spowiedzi i Komunii św.
2. I Sobota
W I Sobotę – o g. 8.00 – Msza św. z udziałem Rycerstwa Niepokalanej, a następnie spotkanie w salce. Zapraszamy do Rycerstwa Niepokalanej wszystkich zainteresowanych duchowością św. Maksymiliana. Po południu, o g. 17.00 – Msza św. z modlitwą o dobrą żonę i dobrego męża, a następnie spotkanie z konferencją w bibliotece.
3. Spotkania
W następną niedzielę, 3 marca, w bibliotece, odbędą się spotkania: po Mszy św. o g. 8.00 – przewodniczących grup parafialnych i po Mszy św. o g. 9.30 – Koła Synodalnego.
4. Porady prawne
We wtorki, od g. 17.00, począwszy od 5 marca, będą udzielane bezpłatne porady prawne. Porad będzie udzielało dwóch radców prawnych. Ze względów organizacyjnych, prosimy o wcześniejsze zgłoszenie w kancelarii parafialnej.
5. Ogłoszenia z Kurii Arch. Łódzkiej
• Duszpasterstwo Akademickie Piątka zaprasza mężczyzn na męski różaniec ulicami Łodzi, w sobotę, 2 marca o g. 10.00 do kościoła Zesłania Ducha Świętego.
• OO. Bernardyni zapraszają dzieci i młodzież do ich szkół: przy ul. Pankiewicza i nowej szkoły podstawowej w Wiączynie Dolnym.
• Uproszczony do wypełnienia PIT z przeznaczeniem 1% podatku na Dom Samotnej Matki możemy pobrać w zakrystii i kancelarii parafialnej.
6. Prasa katolicka
Z prasy katolickiej: w Gościu Niedzielnym o nadzwyczajnych szafarzach Komunii św. i dlaczego Kościół jest hierarchiczny, w marcowym numerze Rycerza Niepokalanej, pod kierunkiem nowego redaktora znajdziemy artykuły i rozważania wielkopostne, w Niedzieli o dziedzictwie kard. Stefana Wyszyńskiego, który w tym roku będzie beatyfikowany oraz bohaterskim polskim konsulu ocalającym dzieci dla rodzin a uznany przez norweskie MSZ jako persona non grata, ponadto są dostępne: Idziemy, dewocjonalia, książki i zioła.
7. Zmarli
W minionym tygodniu, z naszej parafii, odeszli do Pana: Irena Płuciennik, l. 88, z Gałczyńskiego, Sabina Sobczyk, l. 92, z Umińskiego i Stanisław Sierakowski, l. 93, ze Staffa. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.