10 lutego 2019

V Niedziela Zwykła – 10.II.2019

1. Dzień Chorego
Jutro, w poniedziałek, obchodzimy XXVII Światowy Dzień Chorego. Msza św. połączona z sakramentem namaszczenia chorych, będzie sprawowana o g. 10.00. Starajmy się pomóc chorym i umożliwić im przyjęcie sakramentu namaszczenia.
2. Kurs przedmałżeński
Katechezy przygotowujące do sakramentu małżeństwa, odbywają się we wtorki o g. 18.00. Można jeszcze dołączyć do drugiego w najbliższy wtorek – spotkania.
3. Pielgrzymki
Zapraszamy na pielgrzymki z opieką duszpasterską naszej parafii:
• dnia 23 marca do Czerwińska na Misterium Męki Pańskiej oraz do Płocka – m.in. katedry i sanktuarium św. Faustyny
• w dniach: 26 -28 kwietnia – ze wspólnotami różańcowymi do Trójmiasta, z zapisami w Biurze Radia Maryja
• dnia 18 maja – do Loretto k/Wyszkowa
• W dniach: 16 -24 września do Bułgarii, z zapisami w kancelarii parafialnej lub u o. Stanisława, organizatora wyjazdu.
• Na inne zagraniczne: do Włoch, Francji i Hiszpanii, z programem na stronie internetowej parafii.
4. Prasa katolicka
Z prasy katolickiej: w Niedzieli – o wizycie Papieża Franciszka w Abu Zabi i bezprawnym zabieraniu dzieci w Niemczech, w Gościu Niedzielnym o płaczu Matki Bożej w Akicie, w Japonii. Ponadto są dostępne: Idziemy, nowy numer Miłujcie się, Rycerz Młodych, dewocjonalia, książki i zioła o. Grzegorza Sroki. W następną niedzielę Bracia klerycy będą rozprowadzać pismo seminaryjne Nasze Życie.
5. Zmarli
W minionym tygodniu odeszli do Pana: Stanisława Skonieczna, l. 87, z Konspiracyjnego Wojska Polskiego, Zbigniew Jaworski, l. 66, z Broniewskiego, Mirosława Szczepaniak, l. 77, z Felińskiego, Antoni Sikora, l. 92, z Dąbrowskiego, Krystyna Matusiak, l. 79, ze Staffa, Ignacy Pajęcki, l. 80, z Bałuckiego, Weronika Kwaśniewska, l. 93, ze Staffa, Danuta Nowak, l. 78, ze Staffa, Renart Mielczarek, l. 75, z Dąbrowskiego i Bogusław Gościniak, l. 73, z Zapolskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.