27 stycznia 2019

III Niedziela Zwykła – 27.I.2019

1. Międzynarodowy Dzień Pamięci o Holokauście
Dziś 27 stycznia, przypada Międzynarodowy Dzień Pamięci o Holokauście. W duchu wspólnej pamięci, dającej nadzieję, że nigdy więcej nie zwycięży zło, które pochłonęło miliony niewinnych ofiar hitlerowskiego, włączmy się w akcję „Płomień Pamięci” poprzez zapalenie o godz. 18.00 świecy w oknie swego domu.
2. Kurs przedmałżeński
Katechezy przygotowujące do sakramentu małżeństwa, rozpoczną się w naszej parafii dnia 5 lutego. Zapisy podczas pierwszego spotkania.
3. I Piątek i Święto Ofiarowania Pańskiego i I Piątek
W piątek, 1 lutego, odwiedziny chorych z Komunią św. Po południu od 16.45 – spowiedź i o 17.00 – Msza św. dla dzieci. W sobotę 2 lutego, obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, zwane Matki Bożej Gromnicznej. Poświęcenie świec – podczas każdej Mszy św. Dodatkowe Msze św. będą sprawowane o g. 10.00 oraz o 17.00 – z modlitwą o dobrą żonę i dobrego męża, po której odbędzie się spotkanie w salce i konferencja. Zapraszamy. Dnia 2 lutego podczas Mszy św. o g. 8.45, dzieci z klas trzecich, będą miały poświęcone gromnice. Zapraszamy na tę Mszę św. wszystkie dzieci. Z racji Dnia Życia Konsekrowanego, po Mszach świętych, będą zbierane ofiary na siostry klaryski.

5. Prasa katolicka
Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Idziemy, lutowego Rycerza i Rycerzyka Niepokalanej. Ponadto są dostępne: świece (gromnice) na dzień 2 lutego, zioła lecznicze i książki. Po Mszy św. zapraszamy do biblioteki na przegląd prasy religijnej i herbatę.