13 stycznia 2019

Święto Chrztu Pańskiego – 13.I.2019

1. Kolęda
Jutro od g. 16.00, tzw. uzupełnienia – odwiedziny kolędowe osób, które zgłosiły swoją nieobecność w wyznaczonym czasie.
2. Opłatek
Spotkania opłatkowe w obecnym tygodniu:
• W poniedziałek o 19.00 – Grupa Pielgrzymkowa
• W czwartek o 19.00 – Odnowa w Duchu Świętym
• W następną niedzielę, po Mszy św. o g. 8.00 – Radio Maryja
3. MI i kolędy
W następną niedzielę, kazania o Rycerstwie Niepokalanej, będzie głosił o. Robert Stachowiak z Niepokalanowa, asystent prowincjalny MI. Spotkanie Koła Rycerstwa Niepokalanej przy naszej parafii z O. Robertem odbędzie się po Mszy św. o g. 12.30. Za tydzień także, podczas Mszy św. o g. 11.00 dzieci ze Studia Piosenki Klubu Dąbrowa i z Centrum Kultury Młodych, wystąpią ze śpiewem kolęd i pastorałek oraz po tej Mszy św. zaprezentują krótki koncert kolęd.
4. Rekolekcje
Franciszkanie z Niepokalanowa zapraszają na rekolekcje dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych podczas ferii.
5. Ekumenizm
Dziś rozpoczynają się w Kościele Łódzkim Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan. Program ekumenicznych nabożeństw, jest umieszczony w wejściu bocznym kościoła, od strony parku. W czwartek, 17 stycznia, obchodzony jest XXII Ogólnopolski Dzień Judaizmu. Z tej okazji w Bazylice Archikatedralnej w środę o g. 19.00, będzie wystawiona wystawa i odbędzie się koncert Chóru Dziecięcego Miasta Łodzi.
6. Prasa katolicka
Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. W Niedzieli m.in. o wygranym procesie za niemiecki film szkalujący AK „Nasze matki, nasi ojcowie” i św. Joannie Beretta Molla, która wolała umrzeć, aby żyła jej córka. Zapraszamy także do biblioteki na przegląd prasy religijnej. Za tydzień, 20 stycznia, po Mszach świętych przedstawiciele fundacji Waldiego, będą zbierać ofiary na rehabilitację dzieci.
7. Zmarli
Mieczysław Kacpura, l. 61, z Orkana, Lech Rosiak, l. 68, z Felińskiego, Stanisław Majewski, l. 98, z KWP, Stefan Michalski, l. 80, z Gojawiczyńskiej, Helena Ambrożek, l. 85, z Kadłubka i Robert Gościniak, l. 40, z Zapolskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.