Paryż i zamki nad Loarą – pielgrzymka – weekend majowy 2019

PARYŻ I ZAMKI NAD LOARĄ
29.04 – 05.05.2019
CENA: 1289 PLN + 150 EUR (ok. 645 PLN) = 1864 PLN (z biletami wstępu)
CENA ZAWIERA:
− zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych z możliwością dostawki,
− 5 śniadań i obiadokolacji, opieka pilota, ubezpieczenie KL, NW
− 1 nocleg tranzytowy na terenie Francji i 4 noclegi w okolicach Paryża,
− transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
DODATKOWO PŁATNE OBOWIĄZKOWO:
Koszty realizacji programu – 150 EUR/os j.w. (taksa klimatyczna, taksa kwaterunkowa, parkingi, lokalni przewodnicy, bilety wstępu, wydatki graniczne i inne nieprzewidziane programem). Możliwe zwiedzanie Luwru z przewodnikiem ( grupa minimum 20 osób)- koszt 15 euro osoba. Dla chętnych wejście lub wjazd na Wieżę Eiffle’ a – dodatkowo płatne 15-25 euro.
ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE:
Zakwaterowanie w hotelu klasy turystycznej */** położonym w okolicach Paryża/aglomeracji paryskiej. Pokoje 2-osobowe z łazienkami i WC, możliwość dostawki. Obiadokolacje serwowane w obiektach noclegowych lub restauracjach sieciowych w centrum miasta. Codziennie Msza św.
Zapisy – z wpłatą 350 PLN – kancelaria par. i u o. Proboszcza – 42 6489561 – 62
PROGRAM
1 dzień – wyjazd z Łodzi o 2.05. Późnym wieczorem przyjazd na nocleg tranzytowy na terenie Francji (przy granicy francusko-niemieckiej).
2 dzień – po śniadaniu wyjazd do Paryża. Wizytę w stolicy Francji zaczniemy od krótkiego objazdu miasta i wizyty na Wyspie Cite (Ile de la Cite), która jest sercem Paryża i najchętniej odwiedzanym zakątkiem stolicy Francji. Zobaczymy m.in.: katedrę Notre Dame (wejście do środka gratis), zachwycającą gotycką perłę, wzbudzającą podziw swymi wspaniałymi rozetami, łukami przyporowymi oraz bogatą historią. Następnie udamy się z wizytą do dzielnicy Montparnasse – wjazd na 56 piętro Tour Montparnasse – skąd obejrzymy piękną panoramę. Obiadokolacja i czas wolny. Na koniec dnia rejs statkiem po Sekwanie. Zakwaterowanie i nocleg w okolicach Paryża.
3 dzień – po śniadaniu przejazd na zwiedzanie centrum Paryża. Dzień rozpoczniemy od wizyty na cmentarzu Pere Lachaise – który jest Panteonem na wolnym powietrzu i miejscem wiecznego spoczynku m.in. Fryderyka Chopina, Balzaca, Edith Piaf, Oscara Wilde’a, Jima Morrisona. Następnie przejedziemy w okolice Wielkich Bulwarów do Muzeum Perfum Fragonard – królestwa zapachów, gdzie można zapoznać się z tajemnicą produkcji perfum. Następnie wizyta w dzielnicy Montmartre, gdzie zobaczymy: Place Blanche z Moulin Rouge – kabaret w którym narodził się kankan; Place Pigalle; Bazylikę Sacre Coeur – górującą na najwyższym wzgórzu miasta, imponującą śnieżno-białą świątynię w stylu grecko-bizantyjskim, wybudowaną jako symbol zgody narodowej; Place du Tertre – opanowany przez malarzy oraz liczne bary i restauracji uroczy zakątek Paryża. Obiadokolacja i czas wolny. Na koniec dnia wizyta w okolicach Wieży Eiffle’a (Tour Eiffel)- dla chętnych czas wolny na wjazd lub wejście schodami. ( *koszt dodatkowy od 15-25 euro os.). Późny powrót do hotelu na Nocleg.
4 dzień – po wczesnym śniadaniu wyjazd w kierunku Doliny Loary. Zwiedzanie zamków nad Loarą: Chambord, Blois i Chenonceau. Chambord jest największym i najbardziej efektownym obiektem w Dolinie Loary. Chambord to zamek walecznego króla Franciszka I. Projektantem budowli był najprawdopodobniej Leonardo da Vinci, którego Franciszek sprowadził do Francji. Po wizycie w zamku możliwa degustacja i zakupy słynnych win z Doliny Loary. Blois – ulubiona rezydencja francuskich królów, świadek licznych intryg dworskich, zamek ten budowano od XIII wieku, aż do czasów rewolucji francuskiej, to intrygująca mieszanina stylów architektonicznych. Chenonceau – to ulokowany nad rzeką Cher, jeden z najpiękniej położonych zamków, zwany „Zamkiem Dam”, za względu na sześć kobiet, które jako jego właścicielki stopniowo go rozbudowywały. Obiadokolacja i czas wolny. Późny powrót do hotelu na nocleg.
5 dzień – po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Wersalu (Versailles) – imponującego kompleksu pałacowego króla Ludwika XIV, gdzie zobaczymy kolekcję dzieł sztuki w komnatach królewskich, Salę Lustrzaną i niepowtarzalne ogrody autorstwa Andre le Notre’a (Ogrody w niektórych terminach i w weekendy płatne dodatkowo około 10euro). Następnie powrót do centrum- wizyta w kompleksie Invalides – gdzie zobaczymy grób Napoleona oraz muzeum armii. Następnie przejazd na Pola Elizejskie (Champs Elysees), czyli najsłynniejszą aleją świata, przy której ulokowały się luksusowe sklepy, salony samochodowe, liczne restauracje, kina, kabaret Lido – do Łuku Triumfalnego (L’Arc de Triomphe). Czas wolny dla grupy na indywidulny spacer, zakupy, kawę paryską. Obiadokolacja i czas wolny. W godzinach wieczornych powrót do hotelu na nocleg.
6 dzień – po śniadaniu wykwaterowanie, złożenie bagaży w autokarze i wyjazd do centrum Paryża metrem (zwiedzanie pieszo i środkami komunikacji miejskiej). Tego dnia wizytę rozpoczniemy od Luwru (Musee du Louvre) – jednego z największych muzeów świata, aby zobaczyć arcydzieła malarstwa i rzeźby (m.in. Mona Lisa, Nike z Samotraki, Wenus z Milo) zgromadzone w tym dawnym pałacu królewskim. Dla chętnych możliwość zwiedzania z polskojęzycznym przewodnikiem za dopłatą 15 euro. Następnie wizyta w Muzeum Impresjonistów d’ Orsay – świątyni sztuki XIX w. Na koniec dnia wizyta w Dzielnicy Łacińskiej (Quartier Latin)- dzielnicy nauki, gdzie od czasów Roberta Sorbon, założyciela najsłynniejszej uczelni Paryża, spotkać można uczonych i studentów. Spacer bulwarem Saint Michel w kierunku Ogrodów Luksemburskich i Panteonu. Obiadokolacja i czas wolny. W godzinach wieczornych podstawienie autokaru i wyjazd w kierunku Polski. Nocny przejazd przez Niemcy. 7 dzień – przyjazd do Łodzi w późnych godzinach popołudniowych.
Spotkanie organizacyjne – 30 grudnia o g. 13.30 w salce parafialnej