Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie
Piknik Przedszkolnych Kół Caritas 2014

piknik_skc_2014_1Na zakończenie roku szkolnego 2013/2014, w środę, 25 czerwca 2014 roku, Biuro Wolontariatu łódzkiej Caritas zorganizowało piknik dla przedszkolaków z Przedszkolnych Kół Caritas. Miejsca na sali gimnastycznej i w ogrodzie udzieliło gościnne Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi. Były gry i zabawy z cyrkowcami, no i słodkości - czyli wszystko, co dzieci lubią najbardziej.

Szefowa hospicjum Caritas konsultantem wojewódzkim w dziedzinie medycyny paliatywnej

iwonaZ radością informujemy, że kierownik naszego hospicjum - doktor Iwona Sitarska została powołana przez Wojewodę Łódzkiego na stanowisko Konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie medycyny paliatywnej. Uroczyste wręczenie nominacji odbyło się w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim, w środę, 25 czerwca 2014 roku. Kadencja konsultanta wojewódzkiego trwa 5 lat. Serdecznie gratulujemy!

Ratatouille w trzech odsłonach

carrefour_2014_2Koniec maja i początek czerwca to idealny czas na przygotowanie potrawy wywodzącej się ze słonecznej Prowansji – Ratatouille. Dzieciaki nazwę potrawy natychmiast skojarzyły z bajką o sympatycznym szczurze oraz początkującym kucharzu – czyli „Ratatuj”. Ośmiu wspaniałych, początkujących kucharzy ze Świetlicy Caritas, przez trzy dni zmagało się z francuską potrawą.

Dzień Dziecka z Carrefour

carrefour_2014_DD_1Pomimo, że Dzień Dziecka już za nami, to jednak cały czerwiec można potraktować jako miesiąc poświęcony dzieciom. Z tej też okazji, dzieci ze świetlic Caritas, które uczestniczą w programie „Dożywianie z Carrefour” zostały zaproszone z wizytą do hipermarketu Carrefour w Łodzi przy ul. Szparagowej. Wśród wielu miłych chwil, spędzonych w towarzystwie Dyrektora – p. Bernarda Zająca oraz jego współpracowników, na szczególne wyróżnienie  zasługuje czas spędzony w piekarni.

Pierwszy Wspólny Dar

PWD_2W ciągu dwóch tygodni czerwca 2014 roku, trzy pary nowożeńców podarowały Caritas prawie 3,5 tysiąca złotych składając swój Pierwszy Wspólny Dar – datki zebrane podczas zaślubin. Halszka i Michał zebrali 1267,50 złotych. Postanowili, że pieniądze przeznaczą na wsparcie organizacji kolonii letnich Caritas. Ania i Adam zebraną kwotę 1241 złotych przeznaczyli dla domowego hospicjum łódzkiej Caritas. Podobnie Zuzanna i Tomasz, którzy w tym samym dniu zebrali 945 złotych.

• Wspirają nas

Caritas Archidiecezji Łódzkiej