Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie
Anioł Miłości Bliźniego 2014

AMB_2014_EOW niedzielę, 16 listopada 2014 roku, podczas uroczystości ku czci Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia, w kaplicy ośrodka Caritas w Drzewocinach, wolontariuszki łódzkiej Caritas – s. Barbara Sitek i p. Ewa Olczak - uhonorowane zostały nagrodą Anioł Miłości Bliźniego. Ta coroczna indywidualna nagroda, przyznawana przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej od 2005 roku, ma na celu wyróżnienie osoby fizycznej lub instytucji, która promuje postawę miłości bliźniego. Gratulujemy!

Listopadowa msza święta w intencji osób w żałobie

msza_listopadowa_201415 listopada 2014 roku w łódzkiej archikatedrze została odprawiona msza święta w intencji osób pogrążonych w żałobie. Eucharystii przewodniczył i słowo do wiernych skierował Arcybiskup Marek Jędraszewski. Po Eucharystii wierni zgromadzeni w katedrze mieli okazję wysłuchać konferencji pt. „Żałoba a płeć”, którą wygłosił ks. Tomasz Falak.

Serce na gwiazdkę po raz 12. już wkrótce!

serce_2014_1Łódzka Caritas przygotowuje się do 12. edycji akcji charytatywnej dla dzieci "Serce na gwiazdkę". W dniach od 1 do 10 grudnia 2014 roku, Caritas, za pośrednictwem Świętego Mikołaja i pomagających mu Aniołów, dostarczy prezenty bezpośrednio do domów 1200 dzieci z rodzin wielodzietnych i ubogich, w Łodzi, Tomaszowie Mazowieckim, Piotrkowie Trybunalskim, Zgierzu, Łasku, Pabianicach, Aleksandrowie Łódzkim i Zelowie. Oprócz podarunku dla najmłodszych pociech, Święty Mikołaj przyniesie każdej rodzinie paczkę, w której znajdą się artykuły spożywcze, kosmetyczne, chemiczne itp.

Bezdomni na Jasnej Górze 2014

bezdomni_JG_2014Deszcz nie zniechęcił nikogo do pielgrzymowania i umocnienia w Duchu. Pod hasłem zaczerpniętym z Księgi Psalmów „Bogu ufam, nie będę się lękał”, w sobotę 8 listopada 2014 roku, na Jasnej Górze, dziewiąty już raz, spotkali się bezdomni z całej Polski - podopieczni ośrodków prowadzonych przez Caritas diecezjalne oraz placówek współpracujących z Caritas. Z archidiecezji łódkiej na Jasną Górę pojechało 50 podopiecznych Punktu Pomocy Charytatywnej Caritas i schroniska im. Brata Alberta w Łodzi.

Spotkanie wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży w Drzewocinach

SDM_Drzewociny_2014Ponad 100 młodych osób wzięło udział w spotkaniu dla studentów przygotowującym do posługi wolontariatu podczas Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku. Spotkanie odbyło się w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym łódzkiej Caritas w Drzewocinach. Przez 3 dni wolontariusze poznają się, dzielą się doświadczeniami i umiejętnościami, a także swoim doświadczeniem Boga i wiary, wszystko po to, by jak najlepiej przygotować się, zarówno do spotkania z Ojcem Świętym, jak i do Festiwalu Młodych, który odbędzie się w Łodzi.

• Wspirają nas

Caritas Archidiecezji Łódzkiej