Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie
Bieg charytatywny dla Wyjątkowego Domu

wyjątkowy domTowarzystwo Przyjaciół Niepełnosprawnych serdecznie zaprasza do udziału w trzech charytatywnych biegach, które odbędą się na Stawy Stefańskiego: 20 czerwca- bieg pod hasłem „Daj Pan Cegłę”, 29 sierpnia - bieg pod hasłem „Polej Beton” i 25 września - bieg pod hasłem „Rzuć Dachówkę”. Podczas biegu odbędzie się zbiórka środków na budowę Wyjątkowy Dom dla osób długotrwale chorujących psychicznie i osób z chorobą Alzheimera.

Caritas na Dzień Dziecka 2021

pudełko szczęścia 2021Maskotki, książki, gry planszowe, słodycze, sprzęt sportowy – to zawartość 15 tysięcy Pudełek Szczęścia, które za pośrednictwem Caritas diecezjalnych w całej Polsce trafią do dzieci m.in. ze świetlic środowiskowych, domów dziecka, domów samotnej matki oraz do rodzin znajdujących się pod opieką Parafialnych Zespołów Caritas. Łódzka Caritas rozdała 550 pudełek dla podopiecznych świetlic środowiskowych Caritas, wolontariatu korepetycyjnego oraz Szkolnych Kół Caritas.

Na codzienne zakupy 2021/2022

karta_biedronka_2021_1Fundacja Biedronki, Caritas Polska i Caritas diecezjalne uruchomiły największy niepubliczny program pomocy dla seniorów „Na codzienne zakupy”. Obejmuje on około 10 tysięcy seniorów w całej Polsce, którzy zmagają się z problemami finansowymi, niepełnosprawnością czy samotnością. Caritas Archidiecezji Łódzkiej przekazała 250 kart seniorom, którzy znajdują się pod opieką Parafialnych Zespołów Caritas i innych grup charytataywnych w parafiach. IV edycja programu zakończy się w styczniu 2022 roku.

Gra miejska "Dobroczynność w Łodzi"

gra_miejska_początekCaritas Archidiecezji Łódzkiej zaprasza do udziału w grze miejskiej "Dobroczynność w Łodzi", która została przygotowana przez firmę eDialog sp. z o. o. we współpracy z naszą Caritas. Gra powstała, by pokazać ile dobra działo się w Łodzi przez lata, gdzie ludzi różnych wyznań łączyła właśnie dobroczynność i pomoc drugiemu człowiekowi. Zapraszamy w tę podróż, zapraszamy do poznania historii Łodzi wielu kultur i wielkich łodzian.

Chłopiec w Oknie Życia w Łodzi

Okno życia 05042021W Poniedziałek Wielkanocny, 5 kwietnia 2021, o godz. 18:25, w domu sióstr urszulanek w Łodzi, przy ul. Obywatelskiej 60, rozległ się dzwonek informujący o otwarciu Okna życia. Siostry znalazły w nosidełku chłopca. - Według naszej oceny chłopiec ma około 5 miesięcy. Był starannie ubrany, uśmiechał się, gaworzył – opowiada s. Anna Baranowska, pielęgniarka w domu Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego w Łodzi. - Ochrzciłyśmy go "z wody", nadając mu imię Antoni. Zgodnie z procedurą, sporządzony został policyjny protokół ze zdarzenia. Następnie dziecko trafiło do szpitala, gdzie zostało zbadane. Mały Antoś będzie oczekiwał na adopcję w rodzinie zastępczej. To już piąte dziecko w Oknie życia przy ul. Obywatelskiej. W ciągu ostatniego półrocza, trafili tu trzej chłopcy - w październiku i grudniu.

• Wspirają nas

Caritas Archidiecezji Łódzkiej