Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Start » Aktualności

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie
XI Zbiórka żywności Caritas - przyłącz się!

zbiórka żywności 2013 - 1W piątek i sobotę, 9 i 10 grudnia 2016 roku, Caritas Archidiecezji Łódzkiej organizuje kolejną, jedenastą, zbiórkę żywności w ramach Zbiórki Żywności Caritas w Polsce. Na terenie naszej archidiecezji zbiórka zostanie przeprowadzona w 93 sklepach sieci m.in. Biedronka, Kaufland, Carrefour, Tesco oraz Polomarket w Łodzi, Pabianicach, Tomaszowie Mazowieckim,  Łasku,  Konstantynowie, Bełchatowie, Ksawerowie, Zgierzu,  Strykowie, Poddębicach, Piotrkowie Trybunalskim, Tuszynie, Moszczenicy, Koluszkach, Dobroniu, Brzezinach, Zelowie i Rzgowie. Serdecznie prosimy o włączenie się w zbiórkę i hojne wsparcie!

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2016

WDPD_2016_1W I Niedzielę Adwentu, 27 listopada 2016 roku, po raz dwudziesty trzeci rozpocznie się Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, które w tym roku jest realizowane pod hasłem „Płomień Miłosierdzia”. Tradycyjnie symbolem akcji jest świeca, która znajdzie swoje miejsce na wigilijnym stole. Jej płomień jest znakiem solidarności z najbardziej potrzebującymi w Polsce i na świecie. Pozyskane z WDPD środki przeznaczone są na całoroczne dożywianie dzieci w szkołach i świetlicach, a także leczenie i rehabilitację, pomoc edukacyjną oraz letni wypoczynek. Łódzka Caritas przygotowała 90 tysięcy świec, które dostępne są w parafiach naszej archidiecezji.

Uczynki Caritas - cykl filmów o uczynkach miłosierdzia

Uczynki Caritas - zapowiedźNa zakończenie Roku Miłosierdzia Caritas Archidiecezji Łódzkiej i Biuro Prasowe Archidiecezji Łódzkiej przygotowali cykl filmów o uczynkach Caritas, czyli uczynkach Miłosierdzia. W jedenastu odcinkach prezentujemy codzienną działalność charytatywną Caritas i innych instytucji charytatywnych łódzkiego Kościoła. Komentarze do uczynków przygotował o. Egidiusz WłodarczykOFM, Misjonarz Miłosierdzia. Zapowiedź cyklu i kolejne odcinki codziennie na Facebookowym profilu łódzkiej Caritas. Zapraszamy!

Anioł Miłości Bliźniego 2016

AMB_2016_1W środę, 16 listopada 2016 roku, podczas uroczystości ku czci Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia, w kaplicy ośrodka Caritas w Drzewocinach, wolontariuszka łódzkiej Caritas – p. Małgorzata Sabela - uhonorowana została nagrodą Anioł Miłości Bliźniego. Ta coroczna indywidualna nagroda, przyznawana przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej od 2005 roku, ma na celu wyróżnienie osoby fizycznej lub instytucji, która promuje postawę miłości bliźniego. Gratulujemy!

Msza święta w intencji osób w żałobie oraz ich bliskich zmarłych

msza listopadowa 2016 - zapowiedźTradycyjnie już, w listopadzie, z myślą o osobach w żałobie i osieroconych, Caritas Archidiecezji Łódzkiej organizuje spotkanie modlitewne dla wszystkich, którzy doświadczyli utraty bliskich. Podobnie, jak w latach minionych, w Archikatedrze Łódzkiej odprawiona zostanie koncelebrowana Msza święta sprawowana w intencji osób w żałobie oraz ich bliskich zmarłych. Eucharystia rozpocznie się w sobotę, 19 listopada 2016 roku, o godz. 18:00.

• Wspirają nas

Caritas Archidiecezji Łódzkiej