Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie
Mleko dla Libanu

Mleko dla Libanu 1648 puszek mleka w proszku dla niemowląt wyjechało 10 listopada 2021 roku z Magazynu Caritas Archidiecezji Łódzkiej jako darowizna dla dzieci w Bejrucie, w Libanie. Mleko podarowała na ten cel firma Mead Johnson Nutrition Trading Poland Sp. z o.o. Na początku grudnia darowizna dotrze do Bejrutu, gdzie za pośrednictwem należącego do Seminarium Redemptoris Mater Stowarzyszenia Oum al Fadi i łódzkiego Stowarzyszenia „Dom Wschodni – Domus Orientalis” mleko otrzymają rodziny potrzebujące wsparcia.

Szkolne Koła Caritas na Dzień Papieski 2021

kremówki_2015_1W niedzielę, 10 października 2021 roku, z okazji XXI Dnia Papieskiego, wolontariusze z 45 Szkolnych Kół Caritas z terenu archidiecezji Łódzkiej zapraszają na papieskie kremówki. Złożone przy tej okazji ofiary przeznaczone zostaną na działalność Szkolnych Kół Caritas i formację wolontariuszy Caritas. Niech te słodkości, wraz z popołudniową kawą lub herbatą, tak ulubione przez św. Jana Pawła II, będą okazją do rodzinnych rozmów i rozważań nauki i myśli naszego umiłowanego Ojca Świętego. Kremówki papieskie będą dostępne w 40 parafiach w Łodzi i okolicznych miejscowościach. Kremówki to wypiek Cukierni Dybalski. W niedzielę rozprowadzimy 16 tysięcy ciastek.

Dzień Solidarności z Afgańczykami

Afganistan 2021_1Niedziela, 5 września 2021 roku, została ogłoszona przez abp. Stanisława Gądeckiego Dniem Solidarności z Afgańczykami. Przewodniczący Konferencji  Episkopatu Polski zaapelował, aby tego dnia w polskich kościołach i kaplicach podczas modlitwy powszechnej prosić Boga o pokój w Afganistanie, a po mszach zorganizować kwestę na rzecz Afgańczyków. Zebrane środki zostaną przeznaczone na długofalowe wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce jak i za granicą.

Wsparcie edukacji dzieci i młodzieży 2021/2022

TPU_2021Wakacje to  czas, w którym oprócz wypoczynku i regeneracji sił, przychodzi pora na przygotowania do nowego roku szkolnego. Jak co roku, o tej porze, zapraszamy do wsparcia dzieci i młodzieży, którzy potrzebują naszej pomocy u progu nowego roku szkolnego.
W tym roku Caritas Archidiecezji Łódzkiej ma dwie propozycje: „Tornister pełen uśmiechów” – 13. edycję ogólnopolskiej akcji charytatywnej dla dzieci i młodzieży i „Pierwszy krok” – program stypendialny dla dzieci i młodzieży z Aleppo w Syrii, prowadzony wspólnie przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej i Stowarzyszenie „Dom Wschodni – Domus Orientalis”.

Solidarni z Bejrutem 2021

Solidarni z Bejrutem 2021W związku ze zbliżającą się rocznicą tragicznej eksplozji, która miała miejsce w Bejrucie, 4 sierpnia 2020 roku, Arcybiskup Łódzki Grzegorz Ryś wraz z Caritas Archidiecezji Łódzkiej, Stowarzyszeniem „Dom Wschodni” oraz parafiami archidiecezji łódzkiej organizują pomoc – materialną i duchową – dla chrześcijan Libanu, którzy cały czas potrzebują wsparcia. W niedzielę, 1 sierpnia 2021 roku, w kościołach i kaplicach archidiecezji łódzkiej odbędzie się zbiórka środków do puszek. Następnego dnia, 2 sierpnia, o godz. 18.00, odprawiona zostanie w Archikatedrze Łódzkiej msza święta pod przewodnictwem Metropolity Łódzkiego w intencji Libanu. Przed mszą świętą będzie miało miejsce specjalne bezpośrednie połączenie z chrześcijanami zgromadzonymi w tym samym czasie na modlitwie w Bejrucie, żeby przekazać wzajemnie braterskie pozdrowienie i wspólnie wołać do Boga o pokój w Libanie.

• Wspirają nas

Caritas Archidiecezji Łódzkiej