Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie
Kromka chleba dla sąsiada 2017

kromka chleba 2017Wystartowała ogólnopolska kampania Caritas Polska - „Kromka Chleba Caritas”, w tym roku pod hasłem „Kromka chleba dla sąsiada”, której celem jest uwrażliwienie społeczeństwa na potrzebę dzielenia się, a także zwrócenie uwagi na potrzeby seniorów. 19 września w prawie 800 sklepach sieci Biedronka, która jest głównym partnerem akcji, wolontariusze Caritas z 29 diecezji będą zbierali podstawowe artykuły spożywcze, które trafią do potrzebujących wsparcia seniorów. W Łodzi wolontariusze Parafialnych Zespołów i Szkolnych Kół Caritas będą zbierać żywność w 18 sklepach sieci Biedronka. Zapraszamy na zakupy w godz. 15:00 - 20:00.

Zmarł o. Piotr Soból CP - kapelan hospicjum domowego Caritas

Piotr SobólZ głębokim smutkiem zawiadamiamy, że w poniedziałek, 11 września 2017 roku, o godz. 22:00, w wieku 47 lat, zmarł o. Piotr Soból CP, kapelan hospicjum domowego Caritas.  Trumna z ciałem o. Piotra wystawiona zostanie w kościele Matki Boskiej Bolesnej, przy al. Pasjonistów 23 w Łodzi, w piątek, 15 września br., o godz. 9:00. O godz. 12:00 odprawiona zostanie Msza święta pogrzebowa, a następnie ciało zmarłego zostanie złożone na cmentarzu rzymskokatolickim Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, przy ul. Szczecińskiej w Łodzi.

Dary dla ofiar nawałnic

nawałnicaW dniu 25 sierpnia 2017 ok. 9:30 wyruszył transport darów do Caritas Diecezji Pelplińskiej, na terenie której mieszkają najbardziej poszkodowane osoby. Dzięki hojności darczyńców, udało się zebrać ponad tonę różnych produktów. Oprócz artykułów chemicznych oraz szkolnych otrzymaliśmy agregat prądotwórczy oraz zabawki dla najmłodszych.

Ogólnopolski Zjazd Młodych Wolontariuszy Caritas w Łodzi

zjazd SKC 2017 - logoW dniach 9 – 10 września 2017 roku, odbędzie się w Łodzi Ogólnopolski Zjazd Młodych Wolontariuszy Caritas. W wydarzeniu udział weźmie 1,5 tysiąca młodych ludzi ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z całej Polski. Uczestnicy spotkania to młodzież skupiona w Szkolnych Kołach Caritas i centrach wolontariatu z całej Polski. Do Łodzi przyjadą wraz ze swoimi opiekunami. Hasłem spotkania jest: Światło – follow it!

Czas na rower, czyli odLOTTOwa jazda

odLOTTOwa jazda - adam1Z radością zawiadamiamy, że wniosek „Nakręć się na wolontariat”, złożony przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej do Fundacji Lotto, w ramach projektu „odLOTTOwa jazda z OSHEE”, przeszedł wstępną eliminację i dostał się do 2. etapu konkursu!  Celem projektu jest pozyskanie funduszy m.in. na stworzenie aplikacji dla wolontariuszy. Drugi etap polega na przejechaniu na rowerach jak największej liczby kilometrów, w terminie od 3 lipca, godz. 00:00:01 do 15 września 2017, godz. 23:59:59. Dofinansowanie otrzymają tylko 4 projekty, na rzecz których zostanie wyjeżdżonych na rowerze, najwięcej kilometrów. Przyłączcie się! Zaproście swoje rodziny, przyjaciół, znajomych i nieznajomych! Wygrajmy razem tę rywalizację!

• Wspirają nas

Caritas Archidiecezji Łódzkiej