Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie
XIV Zbiórka Żywności Caritas

zbiórka_grudzień_2017_240W piątek i sobotę, 9 i 10 marca 2018 roku, Caritas Archidiecezji Łódzkiej organizuje kolejną, czternastą, zbiórkę żywności  w ramach Zbiórki Żywności Caritas w Polsce. Na terenie naszej archidiecezji zbiórka zostanie przeprowadzona w 103 sklepach sieci m.in. Biedronka, Lidl, Carrefour, Tesco, Intermarche, POLOmarket, Lewiatan, ale także Dino, Rosa, Netto,Vobiano, MOCADI, w Łodzi, Aleksandrowie Łódzkim, Bełchatowie, Brzezinach, Dobroniu, Koluszkach, Konstantynowie Łódzkim, Ksawerowie, Łasku, Moszczenicy, Pabianicach, Piotrkowie Trybunalskim, Poddębicach, Rzgowie, Tomaszowie Mazowieckim, Tuszynie, Zelowie, Zduńskiej Woli i Zgierzu. Uprzejmie prosimy o hojne wsparcie.

Łódzka Caritas na Wielki Post 2018

skarbonka_JW_2018_130 tysięcy tekturowych skarbonek Jałmużny Wielkopostnej przygotowała Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Przez cały okres Wielkiego Postu wierni wrzucać będą do nich datki na rzecz potrzebujących. W tym roku zebrane pieniądze  przeznaczone będą na pomoc osobom starszym. Jałmużna Wielkopostna organizowana jest w archidiecezji łódzkiej po raz 12. A u progu Wielkiego Postu, w Środę Popielcową, 14 lutego 2018 roku, we wszystkich kościołach archidiecezji łódzkiej przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na charytatywną działalność Caritas.

Termomodernizacja budynków w Kolumnie

logo_wfoś2Caritas Archidiecezji Łódzkiej otrzymała pożyczkę ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na realizację zadania „Termomodernizacja Domu Magnificat oraz budynku mieszkalnego w Łasku Kolumna, ul. Swojska 4”.

Światowy Dzień Chorego 2018

dzienchorego2018W niedzielę, 11 lutego 2018 roku, obchodzimy XXVI Światowy Dzień Chorego. Caritas przygtowała na tę okazję obrazki z fragmentem orędzia papieża Franciszka na Dzień Chorego, które przekazane zostanym chorym - podopiecznym placówek Caritas oraz chorym w łódzkich szpitalach i hospicjach. O godz. 12.30 w łódzkiej archikatedrze odprawiona zostanie Msza święta z sakramentem namaszczenia chorych. Liturgii przewodniczył będzie Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki. Na zakończenie Eucharystii rozesłani do posługi zostaną wolontariusze hospicjum domowgo Caritas.

Ogrzewalnia dla osób bezdomnych

Caritas Archidiecezji Łódzkiej zaprasza osoby bezdomne do ogrzewalni, która działa w Punkcie Pomocy Charytatywnej przy ul. Wólczańskiej 108 w Łodzi, od poniedziałku do piątku, w godz. 16:00 - 20:00. W okresie zimowym, kiedy na zewnątrz temperatura spada często poniżej zera potrzeba miejsca, gdzie osoby bezdomne znajdą schroninie. Tu na potrzebujących pomocy czeka ciepłe wnętrze, gorąca herbata oraz słodka bułka. Jest również możłiwość skorzystania z prysznica. Pracownicy socjalni Caritas służą również pomocą w kwestiach socjalnych. W każdą środę, w godz. 18:00 - 20:00, w naszej ogrzewalni jest również fryzjer, który pomoże uporządkować fryzurę. Serdecznie dziękujemy wszystkich, któzy wspierają funkcjonowanie ogrzewalni i ciągle prosimy o pomoc.

• Wspirają nas

Caritas Archidiecezji Łódzkiej