Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Start » Aktualności

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie
Zbiórka na rzecz ofiar wojny w Syrii

Syria_2013W niedzielę, 6 października 2013 roku, we wszystkich parafiach i kościołach archidiecezji łódzkiej zostanie podjęta modlitwa oraz przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz ofiar wojny w Syrii. Zbiórkę dla Syryjczyków można także wesprzeć przekazując darowiznę na rachunek łódzkiej Caritas lub wysyłając SMS charytatywny z hasłem POMAGAM na numer 72052.

Kurs bukieciarstwa dla seniorów

seniorzy_2013_2W dniach 17-25  września 2013 roku, w Ośrodku Aktywizacji Zawodowej i Społecznej Caritas Archidiecezji Łódzkiej, odbywa się kurs bukieciarstwa w ramach projektu "Wsparcie społeczne osób z niepełnosprawnością oraz osób w wieku emerytalnym", współfinansowanego ze środków Wojewody Łódzkiego. 40-godzinny kurs ma przygotować uczestników do wykonywania bukietów na stół, wianków na drzwi, wiązanek okolicznościowych i innych dekoracji, które mogą być przydatne w życiu codziennym. Zajęcia cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, a same jego uczestniczki wyrażają głęboki żal, że trwają one tak krótko.

Carrefour i Caritas po raz trzeci fundują dzieciom posiłki

obiad_2013_1_240Rusza III edycja programu „Dożywiania z Carrefour” będącego wspólną inicjatywą Carrefour Polska, Fundacji Carrefour i Caritas. Jest to kolejna edycja inicjatywy, dzięki której 1260 dzieci w 42 świetlicach będzie otrzymywać posiłki w ciągu roku szkolnego 2013/2014. Program jest odpowiedzią Carrefour na trudną sytuację materialną wielu polskich rodzin. Z otrzymanych środków łódzka Caritas dożywiać będzie 60 dzieci w dwóch świetlicach.

Budżet Obywatelski dla Łodzi - zagłosuj na pralnię społeczną Caritas!

pralnia_1Pod numerem LO190 zarejestrowano projekt pralni społecznej dla najuboższych mieszkańców naszego miasta, który zgłosiła Caritas Archidiecezji Łódzkiej w ramach Budżetu Obywatelskiego dla Łodzi. Proponowane zadanie realizowane będzie w pomieszczeniach Punktu Pomocy Charytatywnej Caritas w Łodzi, przy ul. Wólczańskiej 108 i zakłada rozszerzenie działalności Punktu o pralnię, suszarnię i sortownię odzieży. Gorąco zachęcamy do oddania głosu na nasz projekt. Głosować można w  dniach 21 - 29 września 2013 roku przez internet, korespondencyjnie lub osobiście.

Rajd wolontariuszy Caritas 2013

rajd wolontariuszy 2013Jesienną tradycją stał się rajd dla wolontariuszy organizowany przez Biuro Wolontariatu łódzkiej Caritas. Formuła rajdu jest otwarta i mogą w nim wziąć udział nie tylko wolontariusze Caritas, ale również innych łódzkich organizacji. W tym roku rajd odbywa się w dwóch odsłonach. Pierwsza, dla wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas miała swoje miejsce 13 września, w Łagiewnikach. Druga, dla wszystkich otwartych na trud piechura, w najbliższy weekend, 21-22 września 2013 roku. Współorganizatorem rajdu jest Stowarzyszenie Drogi Pielgrzyma.

• Wspirają nas

Caritas Archidiecezji Łódzkiej