Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Start » Aktualności

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie
Odpust ku czci patrona łódzkiej Caritas

odpust_gdanska_2013_2W poniedziałek, 2 grudnia 2013 roku, Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski Metropolita Łódzki przewodniczył mszy świętej odprawionej w kaplicy Caritas przy ul. Gdańskiej 111 w Łodzi. Na uroczystości odpustowej ku czci bł. Rafała Chylińskiego, patrona łódzkiej Caritas, zgromadzili się licznie pracownicy i wolontariusze Caritas.

Serce na gwiazdkę 2013

serce_2013_1W tym roku już po raz 11. pragniemy spełnić dziecięce marzenia poprzez obdarowanie najuboższych dzieci prezentami świątecznymi. W dniach od 2 do 12 grudnia 2013 roku, łódzka Caritas, za pośrednictwem Mikołaja i pomagających mu Aniołów, dostarczy prezenty bezpośrednio do domów dzieci. W ten sposób pragniemy obdarować 1200 dzieci z ubogich rodzin w Łodzi, Tomaszowie Mazowieckim, Piotrkowie Trybunalskim, Zgierzu, Pabianicach i Łasku. Oprócz podarunku dla najmłodszych pociech, Mikołaj przyniesie każdej rodzinie paczkę, w której znajdą się artykuły spożywcze, kosmetyczne i  chemiczne.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2013

WDPD2013_swieceW I Niedzielę Adwentu, 1 grudnia 2013 roku, po raz dwudziesty rozpoczyna się Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, które w tym roku jest realizowana pod hasłem „Rozjaśnij dzieciom przyszłość”. Tradycyjnie symbolem akcji jest świeca, która znajdzie swoje miejsce na wigilijnym stole. Jej płomień jest znakiem solidarności z najbardziej potrzebującymi w Polsce i na świecie. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na całoroczne dożywianie dzieci w szkołach i świetlicach, a także leczenie i rehabilitację, pomoc edukacyjną oraz letn wypoczynek. Łódzka Caritas przygotowała 70 tysięcy świec, które dostępne będą w parafiach naszej archidiecezji.

Caritas na pomoc Filipinom

Źródło: www.caritas.plPorażające doniesienia dochodzą do nas z Filipin po przejściu zabójczego tajfunu Haiyan. Skutki tragedii są ogromne: 10 tys. ofiar śmiertelnych i prawie 10 milionów mieszkańców wymagających natychmiastowej pomocy w wyniku niewyobrażalnych strat materialnych, które sięgają 80 proc. całej istniejącej tam infrastruktury. W odpowiedzi na apel papieża Franciszka o modlitwę i pomoc dla ofiar tajfunu niedziela 17 listopada br. jest dniem ogólnopolskim modlitwy oraz duchowej jedności z cierpiącymi mieszkańcami Filipin. W tym dniu będzie przeprowadzona w parafiach Archidiecezji Łódzkiej zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych.

Nigdy nie byłem we Lwowie

lwówPrezentację "Nigdy nie byłem we Lwowie" organizuje 17 listopada 2013 roku Parafialny Zespół Caritas działający przy sanktuarium św. Antoniego w Łodzi-Łagiewnikach. Opowieść o polskiej historii Lwowa przygotował dr Witold Neuman. Początek po mszy św. o godz. 11.00. Dobrowolna ofiara zostanie przekazana na wsparcie działalności Zespołu Domowej Opieki Hospicyjnej Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

• Wspirają nas

Caritas Archidiecezji Łódzkiej