Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie
Wiara i miłosierdzie – jałmużna wielkopostna 2014

skarbonka_jw_2014U progu Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej akcji „Jałmużna Wielkopostna”, której celem jest pomoc w leczeniu dzieci i osób starszych. Akcja ma charakter wychowawczy: uczy miłości bliźniego, która kosztuje – najczęściej chodzi o dar materialny, ale też o czas poświęcony bliźniemu, okazane wsparcie duchowe i kochającą obecność. Poprzez małą ofiarę możemy pomóc tym, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Łódzka Caritas przygotowała prawie 30 tysięcy tekturowych skarbonek, do których można wrzucać datki podczas całego okresu Wielkiego Postu.

Ostatkowy bal Szkolnych Kół Caritas

bal_skc_2014_1W ostatni dzień karnawału, we wtorek, 4 marca 2014 roku, odbył się VIII Bal Szkolnych Kół Caritas. W Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi bawili się wolontariusze Szkolnych Kół Caritas ze szkół podstawowych. Tematem przewodnim kostiumowego balu było ZOO. Ostatkową zabawę poprowadziła Kapela z Górnej, a w trakcie balu zorganizowano liczne konkursy z nagrodami. Jak przystało na bal przebierańców, główną atrakcją był konkurs na najbardziej pomysłowy strój.

Jubileusz Założycielki hospicjum domowego Caritas

80 lat ZofiiW poniedziałek, 3 marca 2013 roku, wspólnota domowego hospicjum łódzkiej Caritas przeżywała święto. Dzień wcześniej 80 lat skończyła dr Zofia Pawlak - założycielka i wieloletnia szefowa Zespołu Domowej Opieki Hospicyjnej. W poniedziałkowe popołudnie kaplica Caritas wypełniła się hospicyjnymi pracownikami i wolontariuszami. Mszy świętej koncelebrowanej przewodniczył ks. Jacek Ambroszczyk, dyrektor Caritas, a homilię wygłosił ks. Ireneusz Kulesza, z którym dr Pawlak założyła hospicjum Caritas.

Akademia Zdrowego Żywienia - kraina mlekiem płynąca

z mleka 2014Bohaterem kolejnych zajęć w ramach projektu „Na zdrowie! Czyli Akademia Zdrowego Żywienia” było mleko i jego przetwory. Podopieczni świetlicy Caritas przy ul. Gdańskiej 111 wzięli udział w zajęciach: „Kraina mlekiem płynąca, czyli jak sprawić by mleko zmieniło kolor”. Dzieci poznały różne przetwory mleczne i gatunki sera. Efektem prac kulinarnych były naleśniki z serem z bakaliami, koktajle mleczne w kilku smakach i serowe koreczki - a wszystko pięknie przygotowane i przepyszne!

Pomoc dla Ukrainy

pomoc dla Ukrainy

W związku z dramatycznymi wydarzeniami na Ukrainie, Caritas Archidiecezji Łódzkiej uruchamia możliwość wpłat na pomoc mieszkańcom Ukrainy. Zebrane środki zostaną przekazane na zakup leków, żywności, środków opatrunkowych i innych potrzebnych produktów.

• Wspirają nas

Caritas Archidiecezji Łódzkiej