Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Start » Akcje

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie
Tornister pełen uśmiechów - wyprawka szkolna

Celem akcji jest zbiórka artykułów szkolnych dla najuboższych uczniów z terenu archidiecezji. Akcjęprowadzimy przy współpracy z parafiami.

Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci

Caritas Archidiecezji Łódzkiej wspiera leczenie i rehabilitację dzieci niepełnosprawnych. W ramach tych działań organizuje turnus rehabilitacyjny dla dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym. Turnusy rehabilitacyjne organizujemy w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym w Drzewoci-nach k/Dłutowa od 2000 roku.

Torba Miłosierdzia

W ramach akcji zbieramy artykuły żywnościowe i środki czystości dla najuboższych. Produkty gromadzone są w specjalnie przygotowanych do akcji torbach oznakowanych logo Caritas i uczynkami miłosierdzia.

Kościół w służbie ubogim - 17 października

Caritas Archidiecezji Łódzkiej, Centrum Służby Rodzinie, Stacji Opieki Środowiskowej Konwentu Bonifratrów w Łodzi i Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Miłości w Łodzi organizują 17 października Łódzkie obchody Dnia Walki z Ubóstwem pod hasłem „Kościół w służbie ubogim”.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom - grudzień

Celem akcji jest rozprowadzanie specjalnych świec, które płonąc na wigilijnych stołach symbolizują jedność i pamięć o dzieciach, potrzebujących pomocy. Dzięki zebranym funduszom organizujemy dożywianie dla dzieci, paczki świąteczne, wypoczynek dla dzieci i młodzieży.

• Wspirają nas

Caritas Archidiecezji Łódzkiej