Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie
XII Pielgrzymka do Krakowa - Łagiewnik

Łagiewniki_2015_1W sobotę 18 kwietnia 2015 roku odbyła się XII Pielgrzymka do Krakowa - Łagiewnik. Z Łodzi autokarami wyruszyło około 300 pielgrzymów - wolontariuszy łódzkiej Caritas, których celem było uczestnictwo we Mszy Świętej, pod przewodnictwem Kardynała Stanisława Dziwisza. Po Mszy na przybyłych uczestników pielgrzymki z całej Polski czekał gorący bigos wydawany m.in. przez wolontariuszy i pracowników łódzkiej Caritas. O godz. 15.00 została wspólnie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego w Centrum Jana Pawła II. Całość XII Pielgrzymki do Krakowa - Łagiewnik uświetnił występ zespołu El Saffron oraz zabawy taneczne animowane ze sceny podczas przerw modlitewnych.

Spotkanie Wielkanocne dla podopiecznych i wolontariuszy Biura Wolontariatu Caritas

wielkanoc_BW_2015W piątek, 17 kwietnia 2015 roku, w siedzibie Caritas przy ul. Gdańskiej 111 w Łodzi, odbyło się spotkanie wielkanocne dla podopiecznych i wolontariuszy Biura Wolontariatu Caritas. Zgromadzeni goście uczestniczyli we Mszy Świętej, którą odprawił Zastępca Dyrektora łódzkiej Caritas - ks. Sebastian Krawczyk.  Po Mszy, wszystkie przybyłe osoby zostały zaproszone na przygotowany specjalnie dla nich poczęstunek.

Spotkanie opłatkowe wolontariuszy Caritas

opłatek wolontariuszy 17012015Około 200 wolontariuszy łódzkiej Caritas wzięło udział w spotkaniu opłatkowym w sobotę, 17 stycznia 2015 roku, w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Młodzież z 44 Gimnazjum przygotowała dla wolontariuszy program słowno-muzyczny. Odczytano fragment Ewangelii o narodzeniu Chrystusa, było łamanie opłatkiem i życzenia, a na zakończenie słodki poczęstunek.

Strefa Dzieciom 2014

strefa dzieciom 2014Zarząd Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. wspólnie z Caritas Archidiecezji Łódzkiej już po raz 16. podjął inicjatywę zorganizowania charytatywnej akcji pomocy dzieciom – „Strefa Dzieciom”. Przedsięwzięcie, wzorem lat ubiegłych, jest realizowane dzięki wsparciu finansowemu inwestorów strefowych i Partnerów ŁSSE. Zaproszenia na specjalnie przygotowany spektakl w dniu 6 grudnia 2014 roku, o godz. 11.00, do Teatru Wielkiego, otrzymało ponad tysiąc dzieci z całego województwa łódzkiego. Maluchy obejrzały spektakl „Dziadek do orzechów”, a na koniec zostały obdarowane specjalnie na ten cel przygotowanymi prezentami.

11. Pielgrzymka Caritas do krakowskich Łagiewnik

Łagiewniki_2014_1W sobotę, 17 maja 2014 roku, po raz jedenasty, pracownicy i wolontariusze Caritas udadzą się z pielgrzymką do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w krakowskich Łagiewnikach. Spotkanie będzie okazją do dziękczynienia za kanonizację Jana Pawła II jako Świadka Bożego Miłosierdzia. Z archidiecezji łódzkiej do Krakowa pojedzie ponad 200 wolontariuszy Parafialnych Zespołów, Szkolnych Kół oraz pracowników Caritas.

• Wspirają nas

Caritas Archidiecezji Łódzkiej