Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Start » Szkolne Koła Caritas

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie
Wybiegali 126 kilometrów w dobrej sprawie!

piknik_DD_2015_2Prawie 126 kilometrów przebiegło łącznie 292 wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas w IV Biegu Charytatywnym "Biegnijmy z pomocą", który odbył się w ramach Pikniku dla dzieci "Bądźmy razem". Imprezę w parku na Zdrowiu zorganizowała 2 czerwca 2015 roku łódzka Caritas. Dzięki wysiłkowi biegaczy udało się zebrać kwotę 6074 złotych, która przeznaczona zostanie na "Bilet dla brata" - dla młodzieży ze Wschodu przybywającej na Światowe Dni Młodzieży w 2016 roku.

Czerwcowe spotkanie członków SKC

Na kolejne spotkanie Opiekunów Szkolnych Kół Caritas zapraszamy w dniu 22 czerwca 2015 roku o godzinie 17.00, w siedzibie Caritas Archidiecezji Łódzkiej, przy ul. Gdańskiej 111 w Łodzi.

Bal Szkolnych Kół Caritas 2015

bal_SKC_2015Już po raz dziewiąty w gościnnych wnętrzach Pałacu Poznańskiego spotkali się wolontariusze Szkolnych Kół Caritas ze szkół podstawowych archidiecezji łódzkiej, by uczestniczyć w balu maskowym. Tematem przewodnim zorganizowanego 9 kwietnia 2015 roku balu, były baśnie Jana Christiana Andersena. Były tańce i konkursy oraz słodki poczęstunek.

Adwentowe skupienie wolontariuszy SKC 2014

skupienie_skc_2014_1W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, 8 grudnia 2014 roku, wolontariusze Szkolnych Kół Caritas w archidiecezji łódzkiej spotkali się w kościele Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi, na corocznym skupieniu adwentowym. Koncelebrowanej mszy świętej przewodniczył ks. prałat Jacek Ambroszczyk, a homilię wygłosił ks. Andrzej Partyka, dyrektor łódzkiej Caritas.

V Rajd wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas

5_rajd_skc_2014- Piąty rajd wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas uważam za otwarty - ogłosił - ku uciesze wszystkich - ks. Andrzej Partyka, dyrektor łódzkiej Caritas, w środę rano (15 października 2014), w ośrodku kolonijnym w Łasku-Kolumnie. Następnie wniesiono uroczyście ikonę krzyża, a klerycy Wyższego Seminarium Duchownego poprowadzili modlitwę. Klerycki zespół animował śpiew przez cały dzień w Kolumnie. Po słodkim śniadaniu trzystu młodych wolontariuszy Caritas z 26 Szkolnych Kół wyruszyło na dwie trasy rajdu po okolicznych lasach. Podczas wędrówki i punktów orientacyjnych poznawali życie i działalność św. Jana Pawła II.

• Wspirają nas

Caritas Archidiecezji Łódzkiej