Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Start » Aktualności

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie
Caritas poszukuje firmy do poprowadzenia szkolenia "Operator koparkoładowarki klasy III"

W związku z realizacją projektu  „Akademia życia 3” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Caritas Archidiecezji Łódzkiej zaprasza do złożenia oferty na realizację zamówienia polegającego na przygotowaniu i przeprowadzeniu szkolenia pt. „Operator koparkoładowarki klasy III” dla 8 uczestników.

Dziękujemy!

Akademia - dziękujemy

W dniu 17 sierpnia 2014 roku zakończyło się internetowe głosowanie na najlepsze projekty wspierające rozwój mieszkańców województwa łódzkiego w ramach konkursu  ŁÓDZKIE PROMUJE KAPITALNE POMYSŁY.

Dzięki Waszym głosom zajęliśmy 2 miejsce z wynikiem 31,9%.

Solidarni z powodzianami powiatu limanowskiego

powodz_limanowa_2014_1Łódzka Caritas apeluje o pomoc mieszkańcom powiatu limanowskiego w Małopolsce, poszkodowanym przez powódź. Według informacji straży pożarnej na terenie powiatu limanowskiego zalanych zostało 257 budynków. Najwięcej – 175- w Kasince Małej, a także m.in. w Kasinie Wielkiej, Jodłowniku. W powiecie limanowskim trwa wielkie sprzątanie i szacowanie strat. Wszyscy obawiają się kolejnej burzy. Pomoc powodzianom niesie Caritas Archidiecezji Krakowskiej, która rozpoczęła zbiórkę darów rzeczowych oraz pieniędzy. Pomóżmy i my. Każda złotówka niesie pomoc!

Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski u kolonistów w Drzewocinach

kolonie_III_2014_abpW święto Przemienienia Pańskiego, 6 sierpnia 2014 roku, kolonistów w ośrodku Caritas w Drzewocinach odwiedził Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski Metropolita Łódzki. Ksiądz Arcybiskup trafił na drzewociński średniowieczny jarmark, odprawił świąteczną Eucharystię i zjadł z uczestnikami kolonii kolację. Gość wymienił się z kolonistami podarunkami - ofiarował pamiątkowe obrazki i lody, a otrzymał rycerską tarczę i miecz.

Czy dziś zagłosowałeś na Akademię Życia 3?

Akademia życia - głosuj!Już tylko do 17 sierpnia 2014 roku można głosować na projekt realizowany przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej „Akademia życia 3”. Zachęcamy Państwa do oddania głosu na projekt realizowany przez pracowników Ośrodka Aktywizacji Zawodowej i Społecznej na rzecz osób w wieku 18 – 30 lat. To już 3 edycja projektu, który przynosi konkretne rezultaty.

• Wspirają nas

Caritas Archidiecezji Łódzkiej