Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie
Strefa Dzieciom 2014

strefa dzieciom 2014Zarząd Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. wspólnie z Caritas Archidiecezji Łódzkiej już po raz 16. podjął inicjatywę zorganizowania charytatywnej akcji pomocy dzieciom – „Strefa Dzieciom”. Przedsięwzięcie, wzorem lat ubiegłych, jest realizowane dzięki wsparciu finansowemu inwestorów strefowych i Partnerów ŁSSE. Zaproszenia na specjalnie przygotowany spektakl w dniu 6 grudnia 2014 roku, o godz. 11.00, do Teatru Wielkiego, otrzymało ponad tysiąc dzieci z całego województwa łódzkiego. Maluchy obejrzały spektakl „Dziadek do orzechów”, a na koniec zostały obdarowane specjalnie na ten cel przygotowanymi prezentami.

Kolejni patroni z wizytą u dzieci

SNG_2014_prezyd+JGW piątek, 5 grudnia 2014 roku, gwiazdkowymi prezentami obdarowali dzieci: Święty Mikołaj - Jacek Grudzień, dyrektor TVP Łódź i Hanna Zdanowska - prezydent Miasta Łodzi. Patroni akcji "Serce na gwiazdkę" odwiedzili 8-osobową rodzinę przy ul. Wierzbowej w Łodzi. Mikołaj, Anioł i wszyscy, którzy im towarzyszyli długo nie zapomną tej wizyty. - Rzadko dziś spotyka się takie rodziny, pełne miłości i szacunku, i takie pogodne, mimo codziennych trudności - wymieniali opinie tuż po wyjściu z domu.

Drzewko serc w CH Guliwer

guliwer_2014_240_1W dniach 5 - 7 grudnia 2014 roku Caritas Archidiecezji Łódzkiej i Centrum Handlowe Guliwer organizują akcję charytatywną "Drzewko serc". Celem akcji jest zebranie zabawek i pieniędzy na przygotowanie prezentów świątecznych dla dzieci, będących pod opieką łódzkiej Caritas. Każdy, kto w dniach 5 - 7 grudnia przyjdzie na zakupy do hipermarketu Carrefour, przy ul. Kolumny, w Łodzi, może włączyć się w akcję i zostać Świętym Mikołajem. Jak to zrobić?

Niecodzienni goście z sercem na gwiazdkę

SNG_2014_marsz+wojewW dniu 2 grudnia 2014 roku, w ramach akcji charytatywnej "Serce na gwiazdkę", do domu trójki dzieci zawitali:  Święty Mikołaj - Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego i Aniołek - Jolanta Chełmińska, wojewoda łódzki. Dzieci otrzymały gwiazdkowe prezenty, a rodzice paczkę rodzinną. Rodzeństwo, w dowód wdzięczności, przygotowało dla Mikołaj i Anioła przepiękne laurki.

Inauguracja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom 2014

WDPD_2014_240_katedraW łódzkiej bazylice archikatedralnej św. Stanisława Kostki i w cerkwi św. Aleksandra Newskiego zapłonęły świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ekumeniczne dzieło rozpoczęli wspólnie duchowni czterech kościołów chrześcijańskich - katolickiego, prawosławnego, luterańskiego i reformowanego. Tradycyjnie symbolem akcji jest świeca, która znajdzie swoje miejsce na wigilijnym stole. Jej płomień jest znakiem solidarności z najbardziej potrzebującymi w Polsce i na świecie. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na całoroczne dożywianie dzieci w szkołach i świetlicach, a także leczenie i rehabilitację, pomoc edukacyjną oraz letni wypoczynek.

• Wspirają nas

Caritas Archidiecezji Łódzkiej