Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie
Jałmużna wielkopostna 2015

skarbonka_jałmużna_wlkp_2015U progu Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej akcji „Jałmużna Wielkopostna”, której celem jest pomoc w leczeniu dzieci i osób starszych. Akcja ma charakter wychowawczy: uczy miłości bliźniego, która kosztuje – najczęściej chodzi o dar materialny, ale też o czas poświęcony bliźniemu, okazane wsparcie duchowe i kochającą obecność. Poprzez małą ofiarę możemy pomóc tym, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Łódzka Caritas przygotowała prawie 30 tysięcy tekturowych skarbonek, do których można wrzucać datki podczas całego okresu Wielkiego Postu. W Środę Popielcową we wszystkich parafiach archidiecezji łódzkiej przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na charytatywną działalność Caritas. Swoją jałmużnę złożą również kapłani archidiecezji łódzkiej - w tym roku Metropolita Łódzki zaprosił ich do wsparcia budowy Domu Seniora w Kaszewicach.

2 procent dla Caritas

Dlaczego warto przekazać 2 procent dla łódzkiej Caritas i jak to zrobić - tłumaczy ks. Andrzej Partyka, dyrektor Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

Bezpłatnie rozliczymy Twój PIT za 2014 rok

pit_bezplatnie_2015_1Caritas Archidiecezji Łódzkiej pomoże w przygotowaniu rocznego rozliczenia podatku PIT wszystkim, którzy zechcą przekazać 1% podatku na rzecz Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Zapraszamy do siedziby Caritas w Łodzi, przy ul. Gdańskiej 111 (I piętro), w godz. 8.30 – 16.00. Przypominamy, że Caritas Archidiecezji Łódzkiej Organizacja Pożytku Publicznego zarejestrowana jest w KRS pod numerem 0000 274785.

XXIII Światowy Dzień Chorego 2015

dzien_chorego_2015_240W środę, 11 lutego 2015 roku, obchodzimy XXIII Światowy Dzień Chorego. Hasłem tegorocznego dnia są słowa z Księgi Hioba: "Niewidomemu byłem oczami, chromemu służyłem za nogi." (Hi 29, 15). Caritas w Polsce przygotowała obrazki z modlitwą za chorych i fragmentem orędzia papieża Franciszka na XXIII Światowy Dzień Chorego. Księża dyrektorzy i kapelan hospicjum domowego łódzkiej Caritas odwiedzają podopiecznych hospicjum.

Okna Życia - odpowiedzią na niechciane dzieci

okno_życia_piotrków_1Okno Życia to miejsce, w którym matka może pozostawić anonimowo swoje nowo narodzone dziecko bez narażania jego życia i zdrowia. To alternatywa dla porzucenia noworodka na śmietniku i pozbawienia go opieki. Caritas Archidiecezji Łódzkiej utworzyła trzy Okna Życia: w Piotrkowie Trybunalskim, Łodzi i Pabianicach. Oprócz Okien Życia Caritas w Łodzi działa jeszcze Okno Nadziei w II Szpitalu Miejskim im. L. Rydygiera, przy ul. Sterlinga 13. Dzięki funkcjonującym w naszej archidiecezji oknom uratowano życie 4 dzieci.

• Wspirają nas

Caritas Archidiecezji Łódzkiej