Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie
Rozliczymy Twój PIT

1procent_240Trwa okres rozliczeniowy podatku za 2020 rok. Każdy, kto chce rozliczyć swój podatek za 2020 rok może zgłosić się do jednej z placówek Caritas Archidiecezji Łódzkiej w Łodzi. Oprócz rozliczenia podatku i przekazania 1%, Caritas może również przesłać rozliczoną deklarację do urzędu skarbowego drogą elektroniczną. Zachęcamy też do skorzystania z bezpłatnego, sprawdzonego przez lata programu e-pity, który dostępny jest on-line. Można również pobrać go z naszej strony na swój komputer.

Wielkanocne Dzieło Caritas 2021

WDC202112 tysięcy wielkanocnych świec i 6 tysięcy baranków z białej czekolady przygotowała Caritas Archidiecezji Łódzkiej w ramach Wielkanocnego Dzieła Caritas. Świece – paschaliki i pisanki oraz baranki dostępne są w parafiach archidiecezji łódzkiej oraz w niektórych szkołach, w których działają Szkolne Koła Caritas. Łódzka Caritas kolejny raz zaprasza do włączenia się w Wielkanocne Dzieło Caritas. Pieniądze pozyskane z akcji podzielone zostaną pomiędzy parafie, szkoły i Caritas, by wspomóc na święta najbardziej potrzebujących.

Wielkanocna zbiórka żywności w sklepach sieci Lidl

zbiórka żywności 2020Zamiast wolontariuszy – wystawione kosze, w których można będzie zostawić część zakupów. Mimo pandemii Caritas wciąż organizuje pomoc żywnościową dla najbardziej potrzebujących. Już 19 i 20 marca 2021 roku każdy może przyłączyć się do akcji prowadzonej w całej Polsce. Produkty o długim terminie przydatności można będzie przekazać na rzecz podopiecznych Caritas w 500 sklepach sieci Lidl. Do koszy ustawionych za linią kas najlepiej włożyć cukier, olej, kaszę, ryż, makaron, czekoladę, ciastka, cukierki, herbatę, kawę, itp. Na terenie archidiecezji łódzkiej zbiórka zostanie przeprowadzona w 39 sklepach sieci Lidl w Łodzi, Aleksandrowie Łódzkim, Bełchatowie, Łasku, Piotrkowie Trybunalskim, Tomaszowie Mazowieckim, Brzezinach, Konstantynowie Łódzkim, Ozorkowie, Pabianicach, Rzgowie i Zgierzu.

Jałmużna wielkopostna 2021

Jałmużna wielkopostna 202130 tysięcy tekturowych skarbonek Jałmużny Wielkopostnej przygotowała Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Przez cały okres Wielkiego Postu wierni wrzucać będą do nich datki na rzecz potrzebujących. W tym roku zebrane pieniądze  przeznaczone będą na pomoc osobom starszym. Jałmużna Wielkopostna organizowana jest w archidiecezji łódzkiej po raz 15. A u progu Wielkiego Postu, w Środę Popielcową, 17 lutego 2021 roku, we wszystkich kościołach archidiecezji łódzkiej przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na charytatywną działalność Caritas.

Solidarni z Chorwacją

Chorwacja 2021W niedzielę, 24 stycznia 2021 roku we wszystkich kościołach i kaplicach archidiecezji łódzkiej przeprowadzona zostanie zbiórka datków na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji, które miało miejsce 29 grudnia 2020 roku. Według pierwszych doniesień, w wyniku trzęsienia ziemi zginęło siedem osób, a tysiące musiało opuścić swe domy, przy czym miejscowe władze podkreślały, że nie jest to ostateczny bilans tragedii. Już 30 grudnia Caritas Polska podjęła decyzję o przeznaczeniu na pomoc poszkodowanym 50 tys. zł i uruchomieniu zbiórki SMS-owej, która w ciągu kilku dni przyniosła kolejne 50 tys. zł. Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki, ogłosił niedzielę 24 stycznia „Dniem solidarności z Chorwacją”. Tego dnia w polskich kościołach będą zbierane ofiary na wsparcie Chorwatów.

• Wspirają nas

Caritas Archidiecezji Łódzkiej