Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie
Skupienie Parafialnych Zespołów Caritas w Drzewocinach

pzc_drzewociny_2015W dniach 10 - 11 października 2015 roku, w ośrodku Caritas w Drzewocinach, odbyło się skupienie Parafialnych Zespołów Caritas. Wzięło w nim udział 46 osób z 12 zespołów. W trakcie skupienia mieliśmy okazję do wymiany doświadczeń. Podczas spotkań w grupach i konferencji rozważalismy Słowo Boże i zastanawialiśmy się, w jaki sposób mądrze pomagać innym. Każdego dnia spotkaliśmy się na wspólnej Eucharystii i modlitwach, które jednoczyły nas i umacniały duchowo.

Profesjonalista w aktywizacji osób z niepełnosprawnością 2

logo_oazisOśrodek Aktywizacji Zawodowej i Społecznej Caritas Archidiecezji Łódzkiej od wielu lat realizuje różnorakie projekty skierowane do osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Współpracuje z pracodawcami, którzy zatrudniają osoby niepełnosprawne. Sama Caritas tworzy stanowiska pracy dla takich osób. Realizując różne działania związane na rzecz tej grupy odbiorców dostrzegliśmy wśród członków ich rodzin, a także wśród specjalistów zapotrzebowanie na usystematyzowaną, pełniejszą wiedzę z zakresu aktywizacji zawodowej i społecznej osób z niepełnosprawnością. Z tego powodu stworzyliśmy projekt: „Profesjonalista w aktywizacji osób z niepełnosprawnością 2”

Szkolne Koła Caritas na Dzień Papieski 2015

kremówki_2015_1W niedzielę, 11 października 2015 roku, z okazji Dnia Papieskiego, wolontariusze z 45 Szkolnych Kół Caritas zapraszają na papieskie kremówki. Złożone przy tej okazji ofiary przeznaczone zostaną na działalność Szkolnych Kół Caritas i formację wolontariuszy Caritas. Niech te słodkości, wraz z popołudniową kawą lub herbatą, tak ulubione przez św. Jana Pawła II, będą okazją do rodzinnych rozmów i rozważań nauki i myśli naszego umiłowanego Ojca Świętego. Kremówki papieskie będą dostępne w 40 parafiach w Łodzi i okolicznych miejscowościach. Kremówki to wypiek Cukierni Dybalski. W niedzielę rozprowadzimy 12,5 tysiąca ciastek.

Kolejne kroki w świat filmu "Nie wymiękaj"

nie wymiękaj_2W dniu 1 października odbyło się drugie spotkanie związane z realizacją filmu edukacyjnego „Nie wymiękaj” wpisanego w działania w ramach projektu "Promowanie zdrowego stylu życia w trzeźwości i abstynencji wśród dzieci i młodzieży z rodzin alkoholowych - Nie wymiękaj”. Zajęcia miały na celu wspólne stworzenie scenariusza filmu. W czasie pierwszego spotkania powstało kilka jego propozycji, które ukazywały problem nałogowego picia alkoholu w odmiennych kontekstach sytuacyjnych.

VI Pieszy Rajd Wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas

rajd_01102015_240W dniu 1 października 2015 roku odbył się VI Pieszy Rajd Wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas. Uczniowie oraz opiekunowie mieli możliwość wyboru jednej z dwóch tras: pierwsza rozpoczynała się od skrzyżowania ulic Warszawskiej i Wycieczkowej (5 km), druga natomiast miała swój początek na skrzyżowaniu ulic Strykowskiej i Inflanckiej (9 km). Metą obu tras była siedziba Klasztoru Ojców Franciszkanów w Łagiewnikach.

• Wspirają nas

Caritas Archidiecezji Łódzkiej