Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Start » Aktualności

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie
Patroni "Serca na gwiazdkę" z wizytą u dzieci

serce_2015_1We wtorkowe popołudnie, 2 grudnia 2015 roku, w ramach akcji charytatywnej "Serce na gwiazdkę", do domu piątki dzieci zawitali:  Święty Mikołaj - Jacek Grudzień, dyrektor TVP Łódź i Aniołek - Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi. Dzieci otrzymały gwiazdkowe prezenty, a dla całej rodziny przygotowana została paczka z żywnością, kosmetykami i artykułąmi chemicznymi. Już po raz 13. łódzka Caritas organizuje anielską akcję charytatywną.

Uroczystości odpustowe w kaplicy Caritas

odpust 2.12.2015W dniu liturgicznego wspomnienia bł. Rafała Chylińskiego w kaplicy Caritas Archidiecezji Łódzkiej przy ul. Gdańskiej 111 w Łodzi odprawiona została uroczysta msza święta koncelebrowana. Liturgii przewodniczył ks. prałat Zbigniew Tracz, Kanclerz Kurii Metropolitalnej Łódzkiej. Uroczystość ku czci patrona łódzkiej Caritas zgromadziła pracowników, wolontariuszy i podopiecznych Caritas.

Serce na gwiazdkę 2015

serce_2014_1Caritas Archidiecezji Łódzkiej organizuje 13. edycję  akcji charytatywnej dla dzieci "Serce na gwiazdkę". W dniach od 1 do 19 grudnia 2015 roku, za pośrednictwem Świętego Mikołaja i pomagających mu Aniołów, dostarczymy prezenty bezpośrednio do domów 1200 dzieci z rodzin wielodzietnych i ubogich w Łodzi, Tomaszowie Mazowieckim, Piotrkowie Trybunalskim, Zgierzu, Łasku, Pabianicach, Aleksandrowie Łódzkim i Zelowie. Codziennie, w grudniowe popołudnie, wolontariusze Caritas odwiedzą dzieci w ich domach i przyniosą gwiazdkowe prezenty.

Podopieczni Świetlicy z wizytą w Ośrodku Kuratorskim

nie wymiękaj_2W dniu 27 listopada wychowankowie naszej świetlicy przy ul. Piotrkowskiej 85 udali się na spotkanie do Ośrodka Kuratorskiego nr 1 przy ul. Ogrodowej 22 w Łodzi. Spotkanie zorganizowano w ramach projektu „Promowanie zdrowego stylu życia w trzeźwości i abstynencji wśród dzieci i młodzieży z rodzin alkoholowych - Nie wymiękaj”. Celem spotkania było przybliżenie wychowankom konsekwencji wczesnego sięgania po substancje psychoaktywne takich jak m. in. konflikt z prawem.

Wystawa fotograficzna już wkrótce!

nie wymiękaj_4Dzieciaki z naszej świetlicy przy ul. Piotrkowskiej 85 tym razem swoją aktywność skupiły wokół przygotowań do wystawy fotograficznej „Ślady alkoholu”  wpisanej w działania w ramach projektu „Promowanie zdrowego stylu życia w trzeźwości i abstynencji wśród dzieci i młodzieży z rodzin alkoholowych - Nie wymiękaj”. Nasi podopieczni wzięli udział w warsztatach związanych z przygotowaniem zdjęć do planowanej wystawy.

• Wspirają nas

Caritas Archidiecezji Łódzkiej