Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Start » Aktualności

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie
Kurs "Opiekun osób starszych"

kurs_opiekunSzkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi oraz Caritas Archidiecezji Łódzkiej organizują kurs: Opiekun osób starszych. Zajęcia z elementami psychologii, anatomii, żywienia osób starszych, opieki nad osobą starszą oraz teologii duchowości będą prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę dydaktyczną, w tym praktyków. Kurs odbędzie się w następujących terminach: 7-8, 14-15, 21-22 i 29-29 kwietnia oraz 2-3 czerwca 2016 roku.

X Zbiórka Żywności Caritas

zbiórka żywności 2013 - 1W piątek i sobotę, 4 i 5 marca 2016 roku, Caritas Archidiecezji Łódzkiej organizuje kolejną, dziesiątą, zbiórkę żywności w ramach Zbiórki Żywności Caritas w Polsce. Na terenie naszej archidiecezji zbiórka zostanie przeprowadzona w 80 sklepach sieci m.in. Biedronka, Kaufland, Carrefour, Piotr i Paweł, Mila oraz Polomarket w Łodzi, Pabianicach, Tomaszowie Mazowieckim,  Łasku,  Konstantynowie, Bełchatowie, Ksawerowie, Zgierzu,  Strykowie, Poddębicach, Piotrkowie Trybunalskim, Tuszynie, Moszczenicy, Koluszkach, Dobroniu, Brzezinach i Rzgowie. Serdecznie prosimy o włączenie się w zbiórkę i hojne wsparcie!

Jałmużna Wielkopostna na leczenie chorych dzieci i osób starszych

JW2016_skarbonka30 tysięcy tekturowych skarbonek przygotowała Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Przez cały okres Wielkiego Postu wierni wrzucać będą do nich datki na rzecz potrzebujących. W tym roku wszystkie zebrane pieniądze będą przeznaczone na pomoc w leczeniu dzieci i osób starszych. Jałmużna Wielkopostna organizowana jest w naszej diecezji po raz 10. A u progu Wielkiego Postu, w Środę Popielcową, we wszystkich kościołach archidiecezji łódzkiej przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na charytatywną działalność Caritas. Prosimy o hojne wsparcie!

Ostatkowy Bal Szkolnych Kół 2016

bal_SKC_2016_grupowePonad 200 uczniów z 30 szkół z terenu archidiecezji łódzkiej wzięło udział w karnawałowej zabawie, która odbyła się w ostatki w gościnnych salach Muzeum Miasta Łodzi, przy ul. Ogrodowej 15. Na balu, już po raz 10, bawili się wolontariusze Szkolnych Kół Caritas. Tematem przewodnim przygotowywanych przez uczestników balu strojów byli bohaterowie ulubionych filmów i bajek.

Światowy Dzień Chorego 2016

dzień chorego 2016W czwartek, 11 lutego 2016 roku, obchodzimy XXIV Światowy Dzień Chorego. Tegoroczne święto ma szczególny charakter ze względu na ogłoszony 8 grudnia 2015 roku Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. To również szczególna okazja dla całej rodziny Caritas, zaangażowanej w pomoc chorym i cierpiącym. Łódzka Caritas przygtowała na Dzień Chorego obrazki z uczynkami Miłosierdzia, które przekazane zostanym chorym - podopiecznym placówek Caritas oraz chorym w łódzkich szpitalach i hospicjach. O godz. 12.00 w łódzkiej archikatedrze odprawiona zostanie Msza święta z sakramentem namszaczenia chorych. Liturgii przewodniczył będzie Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski Metropolita Łódzki.

• Wspirają nas

Caritas Archidiecezji Łódzkiej