Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie
Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2018

WDPD2018_240W I Niedzielę Adwentu, 2 grudnia 2018 roku, po raz dwudziesty piąty rozpoczyna się Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, które z racji 25. rocznicy dzieła realizowane jest pod hasłem „Świeca, która tworzy polską wigilię”. Tradycyjnie symbolem akcji jest świeca, która znajdzie swoje miejsce na wigilijnym stole. Jej płomień jest znakiem solidarności z najbardziej potrzebującymi w Polsce i na świecie. Datki otrzymane w ramach WDPD przeznaczone są na całoroczne dożywianie dzieci w szkołach i świetlicach, a także leczenie i rehabilitację, pomoc edukacyjną oraz letni wypoczynek. Łódzka Caritas przygotowała 100 tysięcy świec, które dostępne są w parafiach naszej archidiecezji.

Różaniec za braci

różaniec_za_braciKsiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś, Caritas Archidiecezji Łódzkiej oraz Stowarzyszenie "Dom Wschodni - Domus Orientalis" zapraszają do wsparcia modlitwą i braterską jałmużną Kościół żyjący na Bliskim Wschodzie, poprzez włączenie się parafii oraz wspólnot w inicjatywę "Różaniec za braci". Polega on ana organizowaniu w parafii lub wspólnocie comiesięcznego spotkania modlitewnego w duchowej jedności z Kośiołami na Bliskim Wschodzie oraz przekazanie tamtejszym chrześcijanom systematycznej, konkretnej pomocy materialnej. Jak włączyć się w "Różaniec za braci"?

XV Zbiórka Żywności Caritas

zbiórka_grudzień_2017_240W piątek i sobotę, 7 i 8 grudnia 2018 roku, Caritas Archidiecezji Łódzkiej organizuje kolejną, piętnastą, zbiórkę żywności  w ramach Zbiórki Żywności Caritas w Polsce. Na terenie naszej archidiecezji zbiórka zostanie przeprowadzona w 96 sklepach sieci m.in. Biedronka, Lidl, Carrefour, Tesco, ale również mniejszych sieci handlowych i lokalnych placówkach w Łodzi, Aleksandrowie Łódzkim, Bełchatowie, Brzezinach, Dobroniu, Koluszkach, Konstantynowie Łódzkim, Ksawerowie, Łasku, Moszczenicy, Pabianicach, Piotrkowie Trybunalskim, Poddębicach, Rokicinach, Rzgowie, Szczercowie, Tomaszowie Mazowieckim, Tuszynie, Zelowie i Zgierzu. Uprzejmie prosimy o hojne wsparcie.

II Światowy Dzień Ubogich 2018

ŚDU2018-grafika1W dniu 18 listopada 2018 roku, w niedzielę, obchodzimy II Światowy Dzień Ubogich ogłoszony przez Papieża Franciszka. Caritas Archidiecezji Łódzkiej wraz z Centrum Służby Rodzinie, Stacją Opieki Środowiskowej Konwentu Bonifratrów w Łodzi, Towarzystwem Pomocy im. Św. Brata Alberta i Siostrami Misjonarkami Miłości, organizują łódzkie obchody tego szczególnego wydarzenia. Swoją pomoc zgłosili również: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi, Straż Miejska w Łodzi i Rycerze Kolumba. Wydarzenia zaplanowano w okresie 10 - 18 listopada 2018 roku.

Tytka charytatywna 2018

tytka_2018_1W niedzielę, 18 listopada 2018 roku, obchodzimy II Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ofiarował Kościołowi ten dzień, aby – jak pisze w swoim orędziu – wspólnoty chrześcijańskie na całym świecie stawały się coraz wyraźniejszym i konkretnym znakiem miłości Chrystusa do tych ostatnich i najbardziej potrzebujących. (…) Zapraszam cały Kościół, mężczyzn i kobiety dobrej woli – pisze Ojciec Święty – do spojrzenia w tym szczególnym dniu na tych wszystkich, którzy wyciągają ręce wołając o pomoc i przyzywając naszej solidarności. Łódzka Caritas przekazała do wszystkich parafii w archidiecezji łódzkiej „Tytkę charytatywną”, zapraszając do włączenia się w ogólnopolską akcję wsparcia najuboższych, w okresie poprzedzającym Światowy Dzień Ubogich. Tytka – to papierowa torba, która dostępna jest w parafii od 4 do 18 listopada. Co z nią zrobić?

• Wspirają nas

Caritas Archidiecezji Łódzkiej