Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie
Zbiórka żywności w 80 sklepach

zbiorkazywnosci2013Wolontariusze Caritas stanęli dzisiaj w kilkunastu miastach archidiecezji łódzkiej i zbierali produkty o przedłużonym terminie trwałości. Zebrane dary trafią na świąteczne stoły najbardziej potrzebujących. Większość z nich rozprowadzą parafie. Na przeprowadzenie akcji zgodziło się 80 sklepów z regionu łódzkiego. Przy kasach stanęło w nich aż 1200 wolontariuszy - głównie ze Szkolnych i Parafialnych Kół Caritas.

VI Zbiórka żywności Caritas

Z_Z_gurdzien_2013W piątek i sobotę, 28 i 29 marca 2014 roku, Caritas Archidiecezji Łódzkiej organizuje kolejną, szóstą już, zbiórkę żywności  w ramach Zbiórki Żywności Caritas w Polsce. Na terenie naszej archidiecezji zbiórka zostanie przeprowadzona w prawie 80 sklepach: sieci Biedronka, Carrefour, TESCO, Kaufland, E.Leclerc, Piotr i Paweł, Sam Scan i Vobiano w Łodzi, Zgierzu, Pabianicach, Tomaszowie Mazowieckim, Brzezinach, Tuszynie, Łasku, Bełchatowie, Dobroniu, Piotrkowie Trybunalskim, Konstantynowie Łódzkim, Koluszkach, Rzgowie i Ksawerowie. W zbiórkę zaangażuje się 1200 wolontariuszy z Parafialnych Zespołów i Szkolnych Kół Caritas.

IV Publiczna Debata z cyklu Sobota dla Hospicjum

debata_hosp_2014Zespół Domowej Opieki Hospicyjnej Caritas Archidiecezji Łódzkiej zaprasza na IV Publiczną Debatę z cyklu Sobota dla Hospicjum: "Prawo do życia. Prawo do prawdy. Prawo do śmierci. Etyka na krańcach życia", która odbędzie się w sobotę, 29 marca 2014 roku, w Centrum Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 251, w godz. 10.00 – 16.00. "Sobota dla Hospicjum" to cykl publicznych debat organizowanych w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, w ramach corocznej kampanii społeczno-edukacyjnej "Pola Nadziei" na rzecz opieki paliatywnej i hospicyjnej nad ciężko chorymi i ich rodzinami.

Rodzina Caritas Rodzinom Ukraińskim

R_R_Caritas_1Pracownicy Caritas Archidiecezji Łódzkiej osobiście zaangażowali się w akcję Rodzina Rodzinie. Jak tylko otrzymaliśmy informację o możliwości wysłania paczki dla potrzebujących pomocy rodzin na Ukrainie, zdecydowaliśmy, że pośpieszymy z pomocą. Na sobotnie skupienie wielkopostne przynieśliśmy różne produkty: żywność, kosmetyki, odzież itp. Ze zgromadzonych darów udało się przygotować 6 paczek o wadze 20 kg każda.

Bez Reszty 2014 już gotowa!

Bez Reszty 2014Pasjonaci związani z Caritas, klerycy angażujący się charytatywnie, wsparcie dla rodzin adopcyjnych czy warsztaty kulinarne dla dzieci ze świetlic - to niektóre tematy zawarte w czwartym wydaniu bezpłatnego pisma "Bez Reszty". Wydała je łódzka Caritas, aby pokazać skalę i różnorodność zaangażowania Kościoła w Łodzi na rzecz potrzebujących. Gazeta będzie dostępna od niedzieli, 23 marca w parafiach i na ulicach Łodzi. W kolejnych wydaniach gazety prezentujemy ciekawe wywiady ze znanymi ludźmi, a także niecodzienne historie zwykłych mieszkańców naszego regionu, którzy odnaleźli swoją życiową szansę dzięki wsparciu ludzi oddanych pomocy bliźniemu, bez reszty.

• Wspirają nas

Caritas Archidiecezji Łódzkiej