Start » Aktualności

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie
70. Tydzień Miłosierdzia

Tydzień Miłosierdzia 2014 fotoW dniach 27 kwietnia - 3 maja 2014 roku, pod hasłem "Święty Jan Paweł II Apostoł Miłosierdzia”, obchodzić będziemy 70. Tydzień Miłosierdzia. Od ubiegłego roku Tydzień Miłosierdzia obchodzimy od Niedzieli Miłosierdzia Bożego - patronalnego święta Caritas. W tym roku świętujemy je w sposób szczególny ze względu na kanonizację dwóch papieży: Jana XXIII i Jana Pawła II. - Kościół przypomina nam, że możemy czerpać z bogactwa Bożego Miłosierdzia, ale też mamy być miłosierni wobec siebie nawzajem" - podkreśla ks. Jacek Ambroszczyk, dyrektor Caritas Archidiecezji Łódzkiej. W Tygodniu Miłosierdzia łódzka Caritas zachęca do włączenia się w akcję Torba Miłosierdzia, której celem jest zbiórka artykułów spożywczych i chemicznych z przeznaczeniem dla najbardziej potrzebujących.

Kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII

kanonizacja_papiezy_2014W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 27 kwietnia 2014 roku, na mszy świętej sprawowanej na Placu Świętego Piotra, o godz. 10.00, dwaj błogosławieni papieże: Jan Paweł II oraz Jan XXIII, zostaną ogłoszonymi świętymi Kościoła katolickiego. Będzie to pierwsza podwójna kanonizacja papieży w XXI wieku i zarazem pierwsza kanonizacja głowy Kościoła od czasu kanonizacji Piusa X w 1954. Na uroczystości obecne będą dwie kobiety uzdrowione przez Jana Pawła II: s. Marie Simon-Pierre Normand oraz Floribeth Mory Diaz.

Alleluja! Jezus żyje!

Jezus_2014„Wieczne życie da ci Bóg: pomyśl jakim wysiłkiem trzeba je zdobyć”
(św. Augustyn)

W zmartwychwstaniu nadzwyczajna jest rola miłości. To miłość dała świadkom wielkanocnych wydarzeń umiejętność odczytania znaków. Miłość jest w stanie uchwycić prawdę, kiedy umysł pozostaje w niepewności. A Bóg nagradza postawę miłości, ponieważ miłość w oczach Boga ma ogromną wartość.

Życzymy miłości umocnionej Zmartwychwstaniem Chrystusa.

Spotkania Wielkanocne Caritas 2014

wielkanoc_2014_1Wielki Tydzień w łódzkiej Caritas obfituje w spotkania wielkanocne. Seniorzy i dzieci, pracownicy i wolontariusze - wszyscy spotykali się, by - choć jeszcze przed Paschą - dzielić się radością paschalną. Dzieci z naszych świetlic samodzielnie przygotowywały świąteczne spotkanie. A w Wielki Czwartek składaliśmy życzenia naszym kapłanom - ks. Jackowi Ambroszczykowi, dyrektorowi Caritas i o. Piotrowi Sobolowi, kapelanowi hospicjum domowego.

Nagrody w krzyżówce "BEZ RESZTY" 2014

wyniki_krzyzowki_2014W dniu 15 kwietnia 2014 roku komisja redakcyjna gazety "BEZ RESZTY" rozlosowała nagrody za prawidłowe rozwiązanie krzyżówki w czwartym numerze naszej gazety. Do przewidzianego regulaminem krzyżówki terminu nadsyłania odgadniętego hasła nadesłano 74 odpowiedzi, z czego 58 spełniło wymogi regulaminowe. Przypominamy, że z prawidłowo rozwiązanej krzyżówki należało ułożyć hasło: Miłość na talerzu. Poniżej prezentujemy wyniki losowania. Gratulujemy nagrodzonym!

• Wspirają nas

wpłać on-line