Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Start » Aktualności

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie
Msza w intencji osób w żałobie oraz ich bliskich zmarłych

Tradycyjnie już, w listopadzie, z myślą o osobach w żałobie i osieroconych, Hospicjum domowe Caritas Archidiecezji Łódzkiej zaprasza do wspólnej modlitwy wszystkich, którzy doświadczyli utraty bliskich, również zmarłych w wyniku COVID-19. Ze względów epidemicznych msza święta w intencji osób w żałobie oraz ich bliskich zmarłych odprawiona zostanie przez Księdza Arcybiskupa Grzegorza Rysia w kaplicy domowej, we wtorek, 10 listopada 2020 roku, o godzinie 7:30. Zapraszamy na transmisję mszy świętej na kanale YouTube Archidiecezji Łódzkiej.

Chłopiec w Oknie Życia w Łodzi

okno życia 23102016W czwartek, 29 października 2020 roku, o godz. 02:00, w domu Sióstr Urszulanek w Łodzi, przy ul. Obywatelskiej 60, odezwał się alarm informujący, że otwarte zostało Okno Życia. Siostry natychmiast przybiegły do Okna i znalazły w nim nowo narodzonego chłopca. Dziecko było nagie, zawinięte w koc.  - Chłopiec wyglądał na zdrowego, nie był wyziębiony - oceniła s. Anna, przełożona domu Sióstr Urszulanek w Łodzi. - Ubrałyśmy go i ochrzciłyśmy "z wody", nadając mu imię Edward - opowiada siostra przełożona. Następnie dziecko zostało zabrane do szpitala. Zgodnie z procedurą, sporządzony został policyjny protokół. To już trzecie dziecko w Oknie Życia przy ul. Obywatelskiej. Wcześniej, w kwietniu i maju 2016 roku, trafiły tu dwie dziewczynki.

Organizacja pracy łódzkiej Caritas w czasie epidemii - stan na 23 października 2020

W związku z trwającym stanem epidemii Caritas Archidiecezji Łódzkiej informuje o bieżącej organizacji pracy. We wszystkich placówkach Caritas przyjmujemy zasadę, że jeśli nie ma konieczności osobistej obecności osoby zainteresowanej/podopiecznego, zachęcamy do załatwiania spraw telefonicznie lub korespondencyjnie (mailowo). Wszędzie obowiązują nałożone restrykcje: dystans społeczny, dezynfekcja rąk, zasłonięte usta i nos. Apelujemy o przełożenie na późniejszy okres spraw, które mogą poczekać i pozostanie w swoich domach.

Solidarni z Bejrutem

Solidarni z Bejrutem 2020W najbliższą niedzielę, 16 sierpnia, we wszystkich kościołach i kaplicach archidiecezji łódzkiej przeprowadzona zostanie zbiórka ofiar do puszek w ramach ogólnopolskiej akcji „Solidarni z Bejrutem”. Zebrane datki za pośrednictwem Caritas Archidiecezji Łódzkiej trafią bezpośrednio do Bejrutu, gdzie pomoc mieszkańcom organizuje Stowarzyszenie „Dom Wschodni – Domus Orientalis”. Cały czas datki na pomoc Bejrutowi można wpłacać na rachunki łódzkiej Caritas i "Domu Wchodniego" lub wziąć udział w zbiórce Caritas na Facebooku.

17 września 2020
Moda na sukces - zapytanie ofertowe nr 1

W związku z realizacją projektu pt. „Moda na sukces” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, Caritas Archdiecezji Łódzkiej prowadzi postępowanie w trybie zapytania ofertowego dotyczącego zadania: Zapewnienie cateringu dla uczestników/uczestniczek w ramach projektu "Moda na sukces” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Zapraszamy do składania ofert. Szczegóły w załącznikach.

• Wspirają nas

Caritas Archidiecezji Łódzkiej