Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

Skupienie Parafialnych Zespołów Caritas w Drzewocinach

pzc_drzewociny_2015W dniach 10 - 11 października 2015 roku, w ośrodku Caritas w Drzewocinach, odbyło się skupienie Parafialnych Zespołów Caritas. Wzięło w nim udział 46 osób z 12 zespołów. W trakcie skupienia mieliśmy okazję do wymiany doświadczeń. Podczas spotkań w grupach i konferencji rozważalismy Słowo Boże i zastanawialiśmy się, w jaki sposób mądrze pomagać innym. Każdego dnia spotkaliśmy się na wspólnej Eucharystii i modlitwach, które jednoczyły nas i umacniały duchowo.

W wolnym czasie korzystaliśmy z możliwości spacerów po pięknej okolicy. Skupienie to było czasem, który spędziliśmy na wspólnej modlitwie i integracji. Wypracowaliśmy także metody, które na pewno wykorzystamy w pracy z osobami potrzebujacymi w nadchodzącym Roku Miłosierdzia. Umocnieni duchowo  powróciliśmy do naszych wspólnot. Mamy nadzieję,  że nasze spotkanie wyda jak najlepsze owoce i z ochotą oczekujemy na kolejne.

Magdalena Kolasińska
Zobacz zdjęcia: Skupienie Parafialnych Zespołów Caritas w Drzewocinach