Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

Zbiórka na rzecz ofiar wojny w Syrii

Syria_2013W niedzielę, 6 października 2013 roku, we wszystkich parafiach i kościołach archidiecezji łódzkiej zostanie podjęta modlitwa oraz przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz ofiar wojny w Syrii. Zbiórkę dla Syryjczyków można także wesprzeć przekazując darowiznę na rachunek łódzkiej Caritas lub wysyłając SMS charytatywny z hasłem POMAGAM na numer 72052.

Do ofiarności na rzecz ofiar wojny w Syrii zachęca ks. Jacek Ambroszczyk, dyrektor Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

7 września 2013 roku, w wigilię Narodzenia Najświętszej Marii Panny, z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka przeżywaliśmy Światowy Dzień Modlitwy i Postu w intencji pokoju w Syrii i na świecie. Dramat, jaki przeżywa naród syryjski, w tym także tamtejsi chrześcijanie, porusza serca, mobilizuje do modlitwy, ale również domaga się działania, a więc zapewnienia uchodźcom żywności, leków, odzieży oraz poczucia minimum bezpieczeństwa.

Przekaż darowiznę na konto Caritas Archidiecezji Łódzkiej Pekao SA
V O/Łódź nr konta: 48 1240 1545 1111 0000 1165 5077, z dopiskiem „Syria”.

Możesz wpłacić pieniądze on-line.

tk
<- wróć