Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

Parafialne Zespoły Caritas w Drzewocinach

skupienie_pzc_2014_1W dniach 17 – 19 października 2014 roku w ośrodku Caritas w Drzewocinach odbyło się skupienie Parafialnych Zespołów Caritas, w którym wzięło udział ponad trzydziestu wolontariuszy z dziesięciu parafii z terenu Łodzi, Bełchatowa, Brzezin i Koluszek. Celem spotkania było pogłębienie formacji duchowej członków PZC, a także przemyślenie i przedyskutowanie sposobów pracy i wszelkich działań podejmowanych w Zespołach. Program przygotował i skupienie poprowadził ks. Andrzej Partyka, dyrektor łódzkiej Caritas.

Całość rozważań koncentrowała się wokół ewangelicznej przypowieści o miłosiernym Samarytaninie.

Dni spędzone w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym Caritas w Drzewocinach pięknie położonym wśród sosnowych lasów, stały się dla uczestników skupienia okazją do pogłębionej religijnej refleksji, a zarazem pozwoliły na prawdziwy wypoczynek i pobudziły do wielu przemyśleń. Wspólna modlitwa i msza święta, dyskusje i rozmowy, spacery wśród żywicznych sosen pozwoliły wolontariuszom odrodzić się duchowo, a równocześnie lepiej się poznać i wzajemnie wymienić doświadczeniami.

Wszyscy obecni uznali skupienie za niezwykle owocne i zgłosili potrzebę kolejnych podobnych spotkań w przyszłości.

tk
Zobacz zdjęcia: Parafialne Zespoły Caritas w Drzewocinach