Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

Zmarł o. Piotr Soból CP - kapelan hospicjum domowego Caritas

Piotr SobólZ głębokim smutkiem zawiadamiamy, że w poniedziałek, 11 września 2017 roku, o godz. 22:00, w wieku 47 lat, zmarł o. Piotr Soból CP, kapelan hospicjum domowego Caritas.  Trumna z ciałem o. Piotra wystawiona zostanie w kościele Matki Boskiej Bolesnej, przy al. Pasjonistów 23 w Łodzi, w piątek, 15 września br., o godz. 9:00. O godz. 12:00 odprawiona zostanie Msza święta pogrzebowa, a następnie ciało zmarłego zostanie złożone na cmentarzu rzymskokatolickim Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, przy ul. Szczecińskiej w Łodzi.

Ojciec Piotr Soból od lat pracował w parafii ojców pasjonistów pw. Matki Boskiej Bolesnej w Łodzi, jako wikariusz parafialny i duszpasterz parafialnego zespołu wokalno-instrumentalnego "Teotokos". Od 1 września 2009 roku posługiwał jako kapelan hospicjum domowego łódzkiej Caritas. Zawsze, z wielkim zaangażowaniem, pomagał chorym w ich zmaganiach z cierpieniem. Niezłomny rekolekcjonista, dobrym słowem służył każdemu, kto zwrócił się o pomoc. Zawsze uśmiechnięty i wpatrzony w drugiego człowieka.

Ojciec Piotr od lat zmagał się z chorobą. Na co dzień pochylając się nad umierającymi, sam doświadczył chwili próby, przechodząc w środę, 23 sierpnia br., skomplikowaną operację decydującą o Jego życiu. W poniedziałek wieczorem serce odmówiło mu posłuszeństwa. Mimo ofiarnego zaangażowania służb medycznych nie udało się przywrócić akcji serca. Tuż przed swoją śmiercią był niezwykle radosny. Wierzymy, że z tym uśmiechem na twarzy odszedł, aby z Nieba wspierać wspólnotę hospicjum i całą łódzką Caritas.

Niech w życiu i śmierci ś+p o. Piotra będzie uwielbione Miłosierdzie Boże! Otoczmy modlitwą Zmarłego i Jego Bliskich.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niech Mu świeci!

Tomasz Kopytowski
<- wróć