Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dystrybucja mleka w Bejrucie | Sumar Sleem

Nasze galerie

Różaniec za braci

różaniec_za_braciKsiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś, Caritas Archidiecezji Łódzkiej oraz Stowarzyszenie "Dom Wschodni - Domus Orientalis" zapraszają do wsparcia modlitwą i braterską jałmużną Kościół żyjący na Bliskim Wschodzie, poprzez włączenie się parafii oraz wspólnot w inicjatywę "Różaniec za braci". Polega on ana organizowaniu w parafii lub wspólnocie comiesięcznego spotkania modlitewnego w duchowej jedności z Kośiołami na Bliskim Wschodzie oraz przekazanie tamtejszym chrześcijanom systematycznej, konkretnej pomocy materialnej. Jak włączyć się w "Różaniec za braci"?

Jak zgłosić parafię do udziału w „Różańcu za braci”?

Proboszcz parafii lub osoba przez niego wskazana zgłasza chęć organizacji nabożeństwa „Różaniec za braci” wysyłając e-mail na adres: kontakt@domwschodni.pl lub wypełniając formularz zgłoszeniowy na stronie:

Zgłoszenia parafii można także dokonać w Wydziale Duszpasterstwa Archidiecezji Łódzkiej (ul. Ks. Skorupki 3, Łódź) lub w siedzibie Łódzkiej Caritas (ul. Gdańska 111, Łódź). Zgłoszona parafia otrzymuje różaniec, a drogą e-mailową przesłane zostaną materiały modlitewne do przeprowadzenia nabożeństwa.

Kiedy organizowane są nabożeństwa?

Inauguracja nabożeństw „Różaniec za braci” przewidziana jest na Światowy Dzień Ubogich, 18 listopada. Następne nabożeństwa należy odprawiać w II niedziele miesiąca lub według możliwości parafii.

Jakie materiały otrzyma parafia?

Każdego miesiąca Stowarzyszenie „Dom Wschodni” przygotowuje przy współpracy z duchownymi i chrześcijanami z Bliskiego Wschodu materiały do przeprowadzenia nabożeństwa „Różaniec za braci”. Przesyłane będą drogą e-mailową.

Materiały przygotowywane w celu organizacji nabożeństwa „Różaniec za braci” to:

1. Wprowadzenie do modlitwy w formie listu od konkretnej wspólnoty chrześcijańskiej z Bliskiego Wschodu
  2. Rozważania różańcowe przygotowane przez bliskowschodnich chrześcijan
  3. Informacja o sposobie wykorzystania przekazanej pomocy materialnej

Jak wesprzeć chrześcijan na Bliskim Wschodzie?

Po zakończeniu nabożeństwa przeprowadzana jest zbiórka ofiar na potrzeby Kościołów na Bliskim Wschodzie. Zebrane środki należy przekazać do Caritas Archidiecezji Łódzkie wpłacając je na rachunek Bank Pekao V/O Łódź 48 1240 1545 11110000 1165 5077 podając w tytule przekazu „Różaniec za braci”. Na Bliski Wschód trafią za pośrednictwem Stowarzyszenia „Dom Wschodni”, które będzie też dokumentowało ich spożytkowanie.

Tomasz Kopytowski
<- wróć