In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Nowy Rok 2024
11 stycznia 2024

W Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, 1 stycznia, który jest też Światowym Dniem Modlitw o pokój na świecie, ks. Arcybiskup podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 w swoim przemówieniu podkreślił, że życzenia, które składamy sobie z okazji Nowego Roku, zawierają się w religijnym nakazie, który Bóg dał przez Mojżesza Izraelitom, aby błogosławili: „Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem. Tak będą wzywać imienia mojego nad Izraelitami, a Ja im będę błogosławił”.

Nasze zbawienie jest zadaniem dla nas, wymaga od nas decyzji i konsekwencji. Każdy podarowany nam Nowy Rok to czas łaski. Musimy na ten dar odpowiedzieć. Jak przeżywamy naszą codzienność? Czy przyswoiliśmy sobie Ewangelię? Jesteśmy wezwani by być Jej świadkami.

Nawiązując do modlitwy o pokój Arcybiskup wskazał na serce człowieka, w którym znajduje się źródło pokoju. Polega on na pojednaniu z sobą i z innymi. Wspominając natomiast czczone 1 stycznia Boże macierzyństwo Maryi powiedział, że jak Maryja rozważała wszystkie sprawy w swoim sercu, tak my mamy rozważać w swoich sercach sprawy naszego życia, Kościoła, Ojczyzny, świata.

Kończąc homilię życzył, by Święta Boża Rodzicielka, którą nazywamy także Królową Pokoju, wypraszała nam żywą wiarę i niezłomną nadzieję, że wchodząc w nowy rok z Chrystusem możemy stać się budowniczymi nowego ładu moralnego, nowej kultury, która będzie kulturą życia, a nie śmierci, nowej cywilizacji, która opierać się będzie nie na nienawiści lecz na miłości i pokoju.

więcej wiadomości »

Przyjęcie do naszej wspólnoty relikwii męczenników bł. o. Michała i bł. o. Zbigniewa - 2023 r.

Rok Życia Konsekrowanego